Курка

Як обрати безпечне куряче м’ясо – важливі поради, що захистять організм

Shutterstock

Фермери можуть бути несумлінними

Щороку українці починають споживати все більше курятини, тому вибір безпечної для організму їжі стає все більш актуальним. Про це повідомив "24 канал".

Деякі люди, купуючи курятину, доволі  сильно побоюються з приводу того, що у виробництві використовують вкрай небезпечні антибіотики і гормони росту. Відома статистика, що половину вироблених антибіотиків у наш час використовують саме у галузі виробництва.

Проблема полягає у побічному ефекті, адже через багаторазову дію антибіотиків починають з’являтися бактерії з імунітетом до цих препаратів.

Згодом мутовані бактерії потрапляють через їжу в організм людини, що може призводити до інфекцій, котрі неможливо вилікувати антибіотиками через вищезазначений фактор.

Найчастіше питання виникають щодо сфери птахівництва, де антибіотики справді можуть використовувати, але не для приросту. Так, їх дозволяють застосовувати в тому разі, якщо птиця захворіла.

Деякі виробники намагаються уникати цього і тому вакцинують курчат. Стверджується, що така процедура є абсолютно безпечною і надає птиці захист від інфекцій, а тому потреба в антибіотиках відпадає.

Здоров’я тварин підтримують шляхом вітамінів, пробіотиків, фітобіотиків, а також в перший тиждень підкислювачами. Завдяки цьому виробники змогли відмовитися від антибіотиків.

Деякі турбуються через гормони росту, проте, як зазначено в матеріалі, в наш час у них немає потреби. Їх використання є дорогим та беззмістовним.

В Україні законодавство не забороняє застосовувати гормони росту, проте через їх нерентабельність масово їх все одно не використовують. Антибіотики також можна використовувати без жодних обмежень.

Саме тому українцям треба відповідально вибирати куряче м'ясо та слідкувати за маркуванням продукції. Наприклад, якщо на упаковці написано "Без антибіотиків А", то це означає, що на всіх етапах виробник не використовував антимікробні засоби.

Якщо ви бачите на упаковці маркування "без залишків антибіотиків", то треба знати, що препарати використовували в допустимій дозі, яку вивели з організму тварини природним шляхом.

Деяких людей мучать сумніви і вони взагалі перестають купувати м'ясо в магазинах, але це, м’яко кажучи, неідеальний варіант.

Справа в тому, що покупцю не надають жодних гарантій того, що господар продає здорову птицю. Аналогічно це стосується використання антибіотиків, котрі може придбати кожна людина.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв про 5 незвичних ферм, які можна відвідати у вихідні.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ