Устриці, жаби та хутряні свині: 5 незвичних ферм в Україні, які можна відвідати у вихідні

У час, коли закордонні подорожі для багатьох стали недоступними через пандемію коронавірусу, українці почали активніше досліджувати цікавинки в межах своєї країни.

Останніми роками в Україні почало з’являтися все більше ферм, на яких вирощують незвичну “свійську худобу”. Наприклад, равликів, осликів чи волохатих свиней.

"Дивогляд" зробив для вас підбірку цікавих ферм, які буде цікаво відвідати сім’ям з дітьми і просто любителям природи.

Але, звичайно ж, не забувайте про карантинні обмеження і правила безпеки!

Ферма хутряних свиней

Закарпатська область, село Ботар

Кучеряві поросята, які живуть на цій фермі, повністю вкриті густим хутром, яке дозволяє їм переносити холоди і навіть ночувати просто неба. Ці незвичні тварини породи мангалиці потрапили на Закарпаття з Угорщини. Свинок випасають, як овець. Вони шукають собі траву і корінці.

Ослина ферма

Вінницька область, село Заболотне

Осел
Осел
Фото: Shutterstock

Ферма, що на території місцевого професійного училища, утворилася після того, як кілька років тому директор закладу привіз сюди п’ять незвичайних віслюків із Туреччини. Зараз у Заболотному живе вже понад 50 осликів.

І це не просто забавка, а й успішний  бізнес. Адже молоко таких ослиць вважають найдорожчим у світі — воно коштує близько 1000 грн за літр. А ціна за кілограм сиру становить 1750 євро.

Віслюки мають терапевтичні властивості та цілюще молоко. Розповідають, що місцевий охоронець вилікувався від астми, бо часто контактував з віслюками: у стайні тварин виділяється аміак, який допомагає у хворобі легень.

Ферма плямистих оленів

Закарпатська область, село Іза

Плямисті олені
Плямисті олені
Фото: Shutterstock

Неподалік Хуста розташована єдина в Україні оленяча ферма, де мешкає понад 150 плямистих красенів.

Основна мета вирощування цих тварин – пантокрин –лікарська речовина, добута із рогів. Її застосовують при перевтомі, неврастенії, неврозах, слабкому серцевому м'язі, гіпотонії, для підвищення працездатності. У радянські часи пантокрин високо цінувався, але тепер ця сировина значно подешевшала і ферма стала туристичним об’єктом.

Наглядачі радять прихопити з собою сухариків та хліба – улюблених ласощів тварин.  А от гладити сумирних оленів не бажано. Кажуть, що від копняка передніми ногами можна відлетіти на 15 метрів. Хтозна, чи це правда. Але краще не перевіряти на собі.

Устрична ферма

Миколаївська область, село Українка (Червоноукраїнка)

Устриці
Устриці
Фото: Shutterstock

На березі Чорного моря за 20 хв їзди від Коблево є ферма Устриці Скіфії, яка може потішити будь-якого гурмана. Адже на цій фермі можна не лише дізнатися, як і в яких умовах вирощують устриці, а й скуштувати страви із цього делікатесу.

Ферму заснував у 2014 році підприємець із Києва, і зараз там вже працює 20 людей. У компанії зазначають, що метою їхньої діяльності є “відродження культури споживання устриць на території України і всього Чорноморського басейну, яку так несправделиво забули за минуле століття”.

Жаби і равлики

Львівська область, село Яблунівка

Равлики і жаби на грилі
Равлики і жаби на грилі
Фото: Shutterstock

Ще одне місце для гастротуризму — ферма Tante Snails, де раніше вирощували равликів, а віднедавна — ще й жаб, яких можна їсти. Спочатку ферму створили, щоб задовольняти потреби ресторану, але тепер туди активно приїжджають туристи, щоб поласувати незвичними стравами на місці. За словами власників закладу, 60% відвідувачів їдуть сюди, щоб спробувати равликів, а 40% - по жаб’ячі лапки.

Раніше "Дивогляд" писав про 10 найкрасивіших місць України, які обов'язково треба відвідати.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше