Читання книжок

Учені назвали книги, які покращують роботу мозку і допомагають боротися з депресією – і це не мотиваційна література

Shutterstock

Дослідники розповіли про авторів, творчість яких позитивно впливає на здоров'я

Фахівці дослідили вплив читання на мозок і дізналися, що класична література здатна підвищити ефективність функцій мозку, на відміну від мотиваційних книг. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Daily Mail.

На думку експертів, якщо людина страждає від хронічного захворювання, деменції чи депресії, то їй краще читати твори класичних авторів (наприклад, Чарльз Діккенс, Джейн Остін, Шекспір, Данте та інші). Професор з Університету в Ліверпулі Філіп Девіс стверджує, що подібні книжки допомагають нам відчути себе "більш живими" та вивільнити емоції.

Завдяки такій літературі можна полегшити симптоми якогось захворювання. Цікаво, що це не стосується мотиваційних і схожих на них книг.

"Ви просто шукаєте інформацію і робите це швидко, це дуже просто і відбувається майже автоматично, а читання художньої літератури передбачає більш складні процеси, і мозок починає працювати. Людина втягується в те, що відбувається, задіюються її емоції", – стверджує професор.

Улюблена книга Девіса – "Міддлмарч" Джордж Еліот. За його словами, вона має багаторівневий сюжет, складних персонажів і непросту мову. Якщо приділяти час такій літературі – можна допомогти організму в збереженні пам'яті у зрілому віці.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв про 5 книг на карантин, із якими ви забудете про час.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ