похорон Єлизавети ІІ

Київський кондак, який пролунав на похороні Єлизавети ІІ, у Великій Британії назвали "російським" – відео

Sky News

Користувачі мережі висловили обурення

Під час поминальної служби на похороні Єлизавети ІІ в каплиці Святого Георгія пролунав заупокійний кондак "Зі святими Упокій" київського розспіву, який назвали "російським", повідомляє "Дивогляд" із посиланням на The Sun.

Весь світ спостерігав за онлайн-трансляцією похорону Її Величності, що відбувся 19 вересня 2022 року у каплиці Святого Георгія (Віндзор). Перед тим, як опустити труну з тілом Єлизавети в Королівський склеп, хор виконав поминальну молитву "Зі святими Упокій", яка вважається старовинним київським піснеспівом. 

Однак, увагу привернув не сам піснеспів, а те, як його представили. Під час відеотрансляції молитву назвали російським заупокійним кондаком, а не українським. Це обурило користувачів мережі. Ось, як вони відреагували:

 
  • "Шкода, що його неправильно позначають як російський. Те, що обрали київський кондак, досить символічно";
  • "Київський – це не російський кондак. Якщо ви маєте на увазі Київ, то пишіть Київ";
  • "Не російський кондак, а український. Київ – столиця України. Якщо це київський кондак, то точно не російський. Київська Русь – це Україна. росія – це московія";
  • "Київський означає український. Ніякий не російський".

ЩО ВІДОМО ПРО СМЕРТЬ ЄЛИЗАВЕТИ ІІ

Її Величність королева Єлизавета ІІ померла у віці 96 років. Вона пішла з життя 8 вересня 2022-го у замку Балморал (Шотландія). Лікар назвав можливу причину смерті Королеви.

В останні хвилини життя поруч із Королевою були її рідні – всі члени королівської родини, за виключенням принца Гаррі, який не встиг приїхати зі США і попрощатися зі своєю бабусею.

Єлизавета ІІ провела на британському престолі рекордні 70 років, а після неї королем став її старший син – Чарльз ІІІЧлени королівської родини отримали нові титули. Варто відмітити, що король лише за тиждень перебування у новому статусі встиг втрапити у курйозну ситуацію на публіці

У вівторок, 13 вересня, труна з тілом Єлизавети II прибула до Букінгемського палацу. Одним з останніх бажань Королеви було те, щоб похоронний кортеж із її тілом під час першого етапу зворотного шляху до Лондона супроводжувала її дочка, принцеса Анна.

Похорон монархині заплановано на 19 вересня.

Її Високосте за весь час свого правління постійно залишалася працездатною і не скаржилася на проблеми з розумовою діяльністю. Експерти припускають, що у цьому їй допомогли секрети довголіття, про які мало-хто знав. Цілком ймовірно, що саме завдяки ним вона дожила до 96 років.

Єлизавета ІІ була високоповажною персоною у суспільстві, а також на міжнародному і культурному рівнях. Смерть монархині стала великою втратою. В пам'ять про Її Величність у Великій Британії скасували футбольні матчі АПЛ, а компанія Netflix призупинила виробництво серіалу "Корона".

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram – Дивогляд 5.UA.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ