Не мала паспорта і до 90 років займалась кінним спортом: цікаві факти з життя Єлизавети ІІ

Єлизавета ІІ прожила цікаве і різноманітне життя, сповнене не лише виконанням королівських обов'язків, але й позаробочою діяльністю.

"Дивогляд" вирішив поділитися з вами найцікавішими фактами з життя Королеви, про які ви могли не знати.

Святкувала два дні народження на рік

Королева могла отримувати привітання з днем народження двічі на рік. Офіційний день народження Єлизавети ІІ було 21 квітня. У цей день її найближчі родичі збиралися за частуванням і вітали Її Величність.

Для підданих святкування у центрі Лондона на честь дня народження Єлизавети ІІ завжди відбувалося у другу суботу червня. 

Виключенням стали роки пандемії коронавірусу, коли королева не влаштовувала великих урочистих заходів. Також у 2022 році два дні народження об'єднали в одне святкування платинового ювілею правління Єлизавети ІІ – 70 років.

Традицію святкування дня народження Її Величності двічі на рік запровадив король Георг ІІ ще у 1748 році. Його офіційний день народження був у листопаді, коли на вулиці зазвичай негода. Тоді він вирішив святкувати свій день народження другий раз на рік, у кращу пору року.

Не мала паспорта і водійського посвідчення

Королева була єдиною особою у Великій Британії, кому дозволялося не мати паспорта і посвідчення водія. Решта членів монаршої родини повинні були мати документ, що посвідчує особу.

Не обов'язковою для королеви була наявність водійського посвідчення. Варто зазначити, що Єлизавета ІІ дуже любила їздити за кермом автомобіля, а під час Другої світової війни вона здобула спеціальність механіка.

У віці 95 років королеву Єлизавету сфотографували за кермом автомобіля. Ймовірно, що це був її улюблений Land Rover Defender.

Єлизавета ІІ за кермом автомобіля, 2021 р
Єлизавета ІІ за кермом автомобіля, 2021 р
Фото: Ben Cawthra/LNP

За час правління королеви змінилися 16 прем'єр-міністрів, 16 президентів США і 7 Пап Римських

Єлизавета ІІ перебувала на королівському престолі рекордні 70 років. За цей час вона стала свідком змін багатьох політичних еліт. Зокрема, за період її правління з політики пішли 16 прем'єр-міністрів, 16 президентів США, 7 Пап Римських та численна кількість монархів у Європі.

Так, лише за два дні до своєї смерті Єлизавета ІІ зустрілася з новим прем'єр-міністром Великої Британії Ліз Трасс, яка замінила Бориса Джонсона. Єлизавета ІІ зійшла на престол у час прем'єрства Вінстона Черчилля. 

Варто також сказати й про те, що саме при Єлизаветі ІІ британський уряд очолювала жінка – Маргарет Тетчер. 

 

Запровадила різдвяні привітання на телебаченні

Вітати жителів Великої Британії та країн Співдружності націй з різдвяними святами розпочав у 1932 році король Георг VI (батько Єлизавети ІІ). Тоді привітання передавали по радіо. Після його смерті королева вперше виступила з привітанням у 1952 році, а у 1957-му звернулася до підданих по телебаченню.

Перше різдвяне звернення Єлизавети ІІ було записано у Сандригемському палаці, де вона любила проводити зимові канікули. Позаду королеви стояла ялинка, а на столі фотографії рідних. Світлини символізували події, які відбулися у королівській родині впродовж року. 

Єлизавета ІІ
Єлизавета ІІ
Фото: YouTube / The Royal Family

Так, наприклад, у різдвяному привітанні 2021 року, коли в живих вже не було чоловіка Єлизавети ІІ, поруч із королевою на відео-привітанні були спільні фотографії з принцом Філіпом. 

Варто відмітити, що Її Величність любила додавати до своїх звернень до підданих власні роздуми, а інколи не обходилося й без самоіронії.

"Не ставтеся до себе надто серйозно. Ніхто з нас не має монополії на мудрість", – казала вона у своєму телевізійному різдвяному виступі в 1991 році.

Читайте також: "Ніхто з нас не має монополії на мудрість": цитати Єлизавети ІІ про життя, любов і політику, що ніколи не втратять популярності.

Привітання королеви транслювали напередодні Різдва, 24 грудня, одночасно на BBC One, ITV, Sky One та Sky News. За своє життя Єлизавета ІІ розіслала близько 50 тис різдвяних листівок.

Провела в кінному сідлі до 96 років

Королева обожнювала коней і була великою прихильницею кінних перегонів. З раннього дитинства їй полюбилося сидіти у кінному сідлі. У віці 96 років вона востаннє осідлала королівського поні. 

Єлизавета ІІ нечасто одягала захисний шолом навіть у старшому віці. Замість цього вона надавала перевагу стильним хусткам. Ще один цікавий факт – за все своє життя Єлизавета ІІ жодного разу не впала з коня і не травмувалася під час своїх кінних тренувань.

У молодшому віці Її Величність брала участь в різних урочистих церемоніях верхи на коні, а у 1982 році навіть супроводжувала верхи президента Рональда Рейгана. Це відбулося під час їхньої кінної прогулянки територією Віндзорського замку.

 

Королева Єлизавета була частим гостем на літніх кінних перегонах і чемпіонатах. Особливо вона любила Royal Ascot. Інколи Єлизавета ІІ навіть робила ставки і не раз вигравала.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" ділився з вами секретами довголіття Єлизавети ІІ, про які мало хто знав.

ЩО ВІДОМО ПРО СМЕРТЬ ЄЛИЗАВЕТИ ІІ

Її Величність королева Єлизавета ІІ померла у віці 96 років. Вона пішла з життя 8 вересня 2022-го у замку Балморал (Шотландія). Лікар назвав можливу причину смерті Королеви.

В останні хвилини життя поруч із Королевою були її рідні – всі члени королівської родини, за виключенням принца Гаррі, який не встиг приїхати зі США і попрощатися зі своєю бабусею.

Єлизавета ІІ провела на британському престолі рекордні 70 років, а після неї королем став її старший син – Чарльз ІІІЧлени королівської родини отримали нові титули. Варто відмітити, що король лише за тиждень перебування у новому статусі встиг втрапити у курйозну ситуацію на публіці

У вівторок, 13 вересня, труна з тілом Єлизавети II прибула до Букінгемського палацу. Одним з останніх бажань Королеви було те, щоб похоронний кортеж із її тілом під час першого етапу зворотного шляху до Лондона супроводжувала її дочка, принцеса Анна.

З 14 по 18 вересня у Вестмінстер-холі проходитиме публічне прощання з Єлизаветою ІІ. Похорон монархині заплановано на 19 вересня. Її Високосте поховають у каплиці Святого Георгія у Віндзорському замку. Минулого року там поховали принца Філіпа. 

На церемонію похорону запросили понад 500 VIP-гостей, серед яких перша леді України Олена Зеленська

Її Величність за весь час свого правління постійно залишалася працездатною і не скаржилася на проблеми з розумовою діяльністю. Експерти припускають, що у цьому їй допомогли секрети довголіття, про які мало хто знав. Цілком ймовірно, що саме завдяки ним вона дожила до 96 років.

Єлизавета ІІ була високоповажною персоною у суспільстві, а також на міжнародному і культурному рівнях. Смерть монархині стала великою втратою. В пам'ять про Її Величність у Великій Британії скасували футбольні матчі АПЛ, а компанія Netflix призупинила виробництво серіалу "Корона".

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше