Королева Єлизавета ІІ

"Лондонський міст впав": який секретний план розробили у Британії на випадок смерті королеви Єлизавети ІІ

theroyalfamily / Instagram

Новина про смерть 99-річного принца Філіпа облетіла весь світ. Її Величність королева Єлизавета ІІ вступила в період жалоби, у зв'язку із чим не виконуватиме державних справ щонайменше 8 днів.

Незабаром відбудеться церемонія похорону принца Філіпа, на якому будуть присутні лише члени королівської родини. У зв'язку із цим "Дивогляд" підготував для вас матеріал, у якому розповідає про те, як у Великій Британії готуються до похорону королеви Єлизавети ІІ.

"Лондонський міст впав"

У Букінгемському палаці зазначають, що Її Величність піде з цього світу внаслідок нетривалої хвороби. У цей момент усі члени королівської родини та медичний персонал будуть поруч із нею.

Першим офіційним обличчям, який дізнається про смерть монарха Великої Британії стане її особистий секретар – сер Крістофер Гейд. У свою чергу він сповістить прем'єр-міністра із фразою "Лондонський міст звалився".

"Лондонський міст" – це план догляду королеви. Це частина історії", – зазначив один з придворних Єлизавети ІІ.

З Центру глобального реагування Міністерства закордонних справ новину буде передано генерал-губернаторам, послам і прем'єр-міністрам 15 країн, у яких королева також була главою. Наступними цю сумну звістку отримають медіа.

У цей час, лакей Букінгемського палацу в траурному вбранні пройде внутрішнім двором двору і повісить на головні ворота оголошення з чорним обрамленням. На офіційному сайті палацу оприлюднять текст на темному тлі.

Buckingham Palace
Buckingham Palace
Фото: BBC

Також, в разі смерті голови держави, обидві палати парламенту будуть відкликані, а у всіх працівників призупиниться робота.

У суспільстві звістка про смерть королеви стане сигналом того, що зв'язок із колишньою величчю імперії перервався. Один з британських істориків одного разу зазначив:

"О, вона візьме все. Нам говорили, що похорон Черчилля були реквіємом для Британії як великої сили. Але насправді все закінчиться з відходом Єлизавети".

На випадок, якщо Єлизавета ІІ помре закордоном, з королівської ескадрильї з Норхолта одразу ж вилетить літак BAe 146 з труною на борту. 

В разі, якщо це відбудеться у Балморалі в Шотландії, де королева перебуває три місяці на рік, її тіло доставлять в Холіруд, що в Единбурзі, а потім перенесуть до собору Сент-Джайлз, де відбудеться похоронна служба.

Сходження Чарльза на престол

Щойно королева Єлизавета піде з життя, новим королем буде проголошено її сина – принца Чарльза.

"Насправді ж дві речі будуть відбуватися одночасно: прощання з одним монархом і сходження на трон іншого", – повідомив один з радників принца.

Наступного дня після смерті королеви на будівлях піднімуть прапори, а об 11 годині ранку в соборі Святого Джеймса відбудеться призначення нового монарха – Чарльза ІІІ.

Принц Чарльз
Принц Чарльз
Фото: 24smi.org

Процедура відбуватиметься у кілька етапів. Спершу старший держслужбовець Річард Тільрук зачитає офіційне проголошення про призначення, а Чарльз промовить клятву захисту корони Шотландії.

Після цього, сурмачі з Королівської гвардії тричі просурмлять на честь новообраного голови держави, а герольдмейстер керівника Підв'язки Томас Вудкок почне ритуальну промову.

Коли Чарльза буде проголошено новим монархом, він відправиться в Единбург, Белфаст та Кардіфф, з метою відвідати панахиди його матері та зустрітися з главами цих держав.

Як відбуватиметься церемонія поховання?

Будь-який з варіантів передбачає, що тіло королеви буде повернено Букінгемського палацу, а по всій країні спустять прапори та оголосять траур. 

Королеву помістять у гроб зі свинцю. За чотири дні його перенесуть у будівлю Вестмінстер-холу на ще чотири доби. Держава, скіпетр та імператорська корона будуть закріплені на труні, а солдати стануть на варту.

На дев'ятий день, коли й відбудеться похорон монарха, з труни знімуть всі прикраси та віддадуть на чистку. О 9 годині ранку пролунає дзвін Біг-Бена, а труну із тілом королеви пронесуть від Вестмінстер-холу до абатства.

Об 11 годині, вся країна затихне. Усередині абатства відбудеться промова архієпископа.

По її завершенню, труну помістять на зелений візок, який 138 моряків з Королівського флоту повезуть вулицями міста.

Від "Гайд-парк Корнер" катафалк пройде 37 км до Віндзорського замку. Саме у цьому місці покояться усі британські монархи. Коли ворота монастиря зачиняться – камери припинять мовлення. Ліфт, що знаходиться всередині каплиці, опуститься в королівський склеп, де король Чарльз кине жменю червоної землі зі срібної чаші.

ЖИТТЯ І СМЕРТЬ ПРИНЦА ФІЛІПА: ЩО ПРО ЦЕ ВІДОМО

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ