Єлизавета ІІ

"Лондонський міст впав": як у Британії пройде процедура поховання Єлизавети ІІ і передача правління новому королю

The Royal Family / Twitter

У віці 96 років в результаті погіршення стану здоров'я померла королева Єлизавета

Вся країна і весь світ, тужить за монархом і висловлює співчуття близьким і родичам Єлизавети ІІ. У Великій Британії заздалегідь підготували план дій після смерті монархині. Як у королівстві готуватимуться до похорону Королеви, розповідає "Дивогляд". 

У четвер, 8 вересня, Букінгемський палац оприлюднив звістку про погіршення стану здоров'я Королеви, яка перебувала під постійним наглядом лікарів у Балморалі (Шотландія). Ввечері цього дня на сайті Букінгемського палацу з'явилася траурна сторінка, а в офіційному Twitter-акаунті королівської родини оприлюднили повідомлення про смерть Її Величності.

"Лондонський міст впав"

Її Величність пішла з цього світу внаслідок нетривалої хвороби. У цей момент усі члени королівської родини та медичний персонал були поруч із нею у Белморалі.

Першим офіційним обличчям, яке повинно дізнатися про смерть монархині Великої Британії має бути її особистий секретар – сер Крістофер Гейд. У свою чергу він сповістить прем'єр-міністра із фразою "Лондонський міст впав".

"Лондонський міст" – це план догляду королеви. Це частина історії", – зазначив один з придворних Єлизавети ІІ.

З Центру глобального реагування Міністерства закордонних справ новину повинні передати генерал-губернаторам, послам і прем'єр-міністрам 15 країн, у яких королева також була главою. Наступними цю сумну звістку отримають медіа.

Лакей Букінгемського палацу в траурному вбранні вже пройшов внутрішнім двором і повісив на головні ворота оголошення в чорній рамці. Також над Букінгемським палацом спустили прапор Великої Британії.

На офіційному сайті палацу оприлюднили текст на темному тлі.

Обидві палати парламенту відкликані, а в усіх працівників призупиняється робота.

У суспільстві звістка про смерть королеви стала сигналом того, що зв'язок із колишньою величчю імперії перервався. Один з британських істориків одного разу зазначив:

"О, вона візьме все. Нам говорили, що похорони Черчилля були реквіємом для Британії як великої сили. Але насправді все закінчиться з відходом Єлизавети".

Існувало кілька планів на випадок смерті монархині:

Якби Єлизавета ІІ померла закордоном, то з королівської ескадрильї з Норхолта одразу ж вилетів би літак BAe 146 з труною на борту. 

Оскільки це відбулося у Балморалі в Шотландії, її тіло доставлять в Холіруд, що в Единбурзі, а потім перенесуть до собору Сент-Джайлз, де відбудеться заупокійна служба.

Сходження Чарльза на престол

Щойно королева Єлизавета пішла з життя, новим королем проголосили її сина – принца Чарльза. Він виступить з промовою до народу о 18:00.

"Насправді ж дві речі будуть відбуватися одночасно: прощання з одним монархом і сходження на трон іншого", – повідомив один з радників принца.

На офіційному акаунті Королівської родини у Twitter вже оприлюднили звернення короля Чарльза про смерть матері:

Наступного дня після смерті королеви на будівлях піднімуть прапори, а об 11 годині ранку в соборі Святого Джеймса відбудеться призначення нового монарха – Чарльза ІІІ. Труну з тілом Єлизавети ІІ перевезуть до Букінгемського палацу.

Читайте також: Королева Єлизавета почала передавати повноваження принцу Чарльзу – королівський історик.

Процедура відбуватиметься у кілька етапів. Спершу старший держслужбовець Річард Тільрук зачитає офіційне проголошення про призначення, а Чарльз промовить клятву захисту корони Шотландії.

На сайті Букінгемського палацу повідомили про смерть королеви Єлизавети
На сайті Букінгемського палацу повідомили про смерть королеви Єлизавети
Фото: royal.uk

Після цього, сурмачі з Королівської гвардії тричі просурмлять на честь новообраного глави держави, а герольдмайстер керівника Підв'язки Томас Вудкок почне ритуальну промову.

Коли Чарльза буде проголошено новим монархом, він вирушить в Единбург, Белфаст та Кардіфф, з метою відвідати панахиду його матері та зустрітися з главами цих держав.

Як відбуватиметься церемонія поховання?

Тіло королеви буде повернуто до Букінгемського палацу. Її помістять у гроб зі свинцю, який за чотири дні перенесуть у будівлю Вестмінстер-холу на ще чотири доби. Держава, скіпетр та імператорська корона будуть закріплені на труні, а солдати стануть на варту.

На дев'ятий день, коли відбудеться похорон монарха, з труни знімуть всі прикраси та віддадуть на чистку. О 9 годині ранку пролунає дзвін Біг-Бену, а труну з тілом королеви пронесуть від Вестмінстер-холу до абатства.

Об 11 годині, вся країна затихне. Усередині абатства відбудеться промова архієпископа.

По її завершенню, труну помістять на зелений візок, який 138 моряків з Королівського флоту повезуть вулицями міста.

Від "Гайд-парк Корнер" катафалк пройде 37 км до Віндзорського замку. Саме у цьому місці спочивають усі британські монархи. Коли ворота монастиря зачиняться – камери припинять мовлення. Ліфт, що знаходиться всередині каплиці, опуститься в королівський склеп, де король Чарльз кине жменю червоної землі зі срібної чаші.

До речі, раніше "Дивогляд" розповідав, що у лютому 2022 року американське видання Hollywood Unlocked оприлюднило матеріал про те, що королева Єлизавета ІІ померла.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram – Дивогляд 5.UA.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ