Камілла Пракер-Боулз та принц Чарльз

Втратить титул: що очікує на майбутню королеву-консорта Каміллу Паркер-Боулз

@theroyalfamily / Instagram

Це звання значно відрізняється від титулу "королеви"

У Великій Британії після відставки Єлизавети ІІ на трон зійде новий король принц Чарльз, а його дружина Камілла Паркер-Боулз отримає титул королеви-консорта. Що саме він означає? Чим відрізняється від титулу "королева"? Як довго Камілла носитиме це звання? Відповіді на ці питання підготував "Дивогляд". 

У неділю, 6 лютого, під час офіційної промови з нагоди платинового ювілею Її Величність Єлизавета ІІ повідомила, що наступною королевою після неї стане Камілла Паркер-Боулз.

  • Що означає цей титул?

Екс-коханка та друга дружина принца Чарльза стане королевою-консортом, коли син Єлизавети отримає титул короля Великої Британії.

Королева-консорт вважається набутим титулом, тобто, не успадкованим, як "королева". Це звання можна як прийняти, так і відмовитися від нього.

Так, коли на трон зійшла Єлизавета ІІ, вона запропонувала своєму чоловікові Філіпу стати королем-консортом, однак він надав перевагу називатися принцом.

  • Які обов'язки виконує королева-консорт?

Разом із цим, консорти не можуть приймати важливі рішення щодо держави, а також не мають жодних військових і політичних повноважень.

Якщо Камілла погодиться взяти титул королеви-консорта, то її обов'язки залишаться майже незмінними. Вона продовжить підтримувати чоловіка, але вже при владі. Камілла і далі відвідуватиме благодійні заходи, а можливо навіть сама організує їх.

Важливим є й той факт, що отримання титулу королеви-консорта не робить Каміллу спадкоємицею престолу. Це означає, що після смерті принца Чарльза вона позбудеться звання.

  • Якою була реакція громадян Великої Британії?

Дозволивши Каміллі Паркер-Боулз стати новою королевою-консортом, Єлизавета ІІ продемонструвала, що має особливе ставлення до невістки. Однак, не всі громадяни сприймають жінку.

Багато хто вважає Каміллу Паркер-Боулз неблагородною і все через те, що вона тривалий час була коханкою принца Чарльза, поки той був одружений на Діані.

Саме через повагу до загиблої Діани у Букінгемському палаці дійшли рішення, що Камілла не носитиме титул принцеси.

До речі, раніше стало відомо, що королева Єлизавета ІІ відмовляла Каміллі Паркер Боулз в отриманні нею титулу королеви-консорта

Її Величність ухвалила це рішення одразу ж після смерті Діани, однак, у наші дні, ймовірно королева змінила своє рішення. 

Також не згасають чутки й про те, що дружина принца Вільяма – старшого сина Діани та Чарльза – Кейт Міддлтон, трохи посуне мачуху свого чоловіка і першою стане королевою-консортом, коли на престол зійде її чоловік.

Цей факт дещо дратує Каміллу, яка вже готується стати новою королевою Великої Британії.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ