Чи потрібен людям у раціоні суп – відповідає дієтолог

Їсти чи не їсти суп на обід – ось у чому питання.

З радянських часів побутує думка, що суп неодмінно треба їсти щодня. Не в останню чергу тому, що це доволі дешева страва, якою легко можна наїстися.

Однак зараз фахівці з харчування звертають увагу на інші аспекти. Про це пише "Дивогляд".

Зокрема, те, що супом швидко наїдаєшся, сприяє тому, що людина вживає менше калорій і не переїдає. У холодну пору гарячий суп чудово зігріває, а влітку холодний суп може освіжити.

Окрім того, з супом ми можемо їсти овочі, які зазвичай не споживаємо. Особливо це актуально для дітей.

Суп
Суп
Фото: Shutterstock

Дієтолог Світлана Фус розповіла, що принципової необхідності саме в рідких перших стравах для нашого організму немає. Однак для здоров’я важливо вживати як сиру, так і термічно оброблену їжу.

Супи можуть бути різні. Деякі із них будуть мати безсумнівну користь, інші ж, навпаки, тільки зашкодять.

Дієтолог зазначає, що нежирні бульйони з птиці, кролика, яловичини - це високопоживні продукти для ослаблених хворих, а супи-пюре - дбайливе харчування для слизової шлунка, кишечника і при різних захворюваннях травної системи.

Однак варто пам’ятати основні правила приготування супу:

  • Ніколи не можна переварювати овочі, нехай вони будуть зварені "аль-денте".
  • В своїй основі суп повинен складатися з овочів, і не тільки моркви, картоплі і цибулі. В нього може входити велика кількість овочів, які люди не дуже люблять використовувати в принципі в раціоні. Наприклад, селера, пастернак, кабачки, томати, болгарський перець, всі можливі види капусти, зелень.
Суп
Суп
Фото: Shutterstock
  • Жодних жирних наваристих бульйонів. Найкраще готувати легкі бульйони з курячої, індичої грудки без жиру і шкіри, з яловичої вирізки, кролятини, з нежирної риби, овочів або грибів, або взагалі варіть на воді.
  • До супу можна додавати крупу і макаронні вироби, в невеликій кількості.
  • Бажано їсти суп без хліба, або з 1-2 зерновими хлібцями.
  • У супі можуть бути м'ясо, риба, яйця, гриби, у невеликій кількості.

Загалом Фус доволі лояльна у цьому питанні: їсти чи не їсти суп - це ваш особистий вибір. Однак, якщо ця страва приготована за правилами, вона може чудово урізноманітнити ваш раціон і додати нових смаків.

До речі, український борщ також можна віднести до корисних супів. Недарма ж його визнали одним із кращих у світі. Раніше "Дивогляд" розповідав, як приготувати справжній український борщ.

Ми також публікували 6 рецептів неймовірно смачних супів, які зможуть покращити настрій.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше