Як правильно вийти з посту – поради

Піст є складним випробуванням для людського організму, який може серйозно постраждати через його неправильне завершення.

Саме тому "Дивогляд" склав список порад, які допоможуть відновити здоров'я після цього тяжкого випробування.

Поспіх – ворог здоров'я

Під час Великодня на столі може з'явитися багато смачних страв, але не забувайте, що попереду будуть інші свята. Саме тому краще їсти поступово та не переїдати.

Свідоме меню

Фото їжі
Фото їжі
Фото: Shutterstock

Після посту висока ймовірність перевантаження травної системи, якщо їсти багатокомпонентну їжу. З цієї причини будьте обережними та не поєднуйте багато страв, замість чого краще себе обмежити однією стравою за один прийом їжі.

Не забувайте, що після посту яйця можуть засвоюватися особливо важко, а тому обмежте себе на період свят одним освяченим яйцем.

Спостерігання за реакціями вашого організму

Тривалий та правильний піст принесе користь, якщо ви почнете поступово повертатися до звичних страв. Завдяки цій перерві ви можете краще зрозуміти, як та чи інша їжа впливає на ваше здоров'я.

Якщо після вживання якоїсь страви ви помітите дискомфорт, можна порадитися з фахівцем. Можливо, є потреба в зміні раціону.

Молочні продукти

Молоко
Молоко
Фото: cosmo.com.ua

Додайте їх до свого раціону, бо молочний білок краще засвоюється, ніж рибний або м'ясний. Саме тому можна додати до свого раціону молочні продукти. Особливо це стосується тих, які мають знижену жирність.

Риба

Риба
Риба
Фото: Shutterstock

Коли ви обережно введете молочні продукти, то спробуйте додати до раціону нежирні сорти риби, які краще готувати без олії. Жир, що міститься в рибі, дуже корисний для нашого здоров'я. Також завдяки її структурі рибу набагато краще перетравлює шлунок, якщо порівнювати з м'ясом.

Трави

У трав і прянощів є певні властивості, які:

  • покращують функціонування шлунково-кишкового тракту
  • посилюють виділення жовчі та ферментів для перетравлення

Більш того, завдяки спеціям їжа може бути набагато привабливішою, тому це не тільки корисно, але й смачно.

Обережність з алкоголем

Вино
Вино
Фото: Shutterstock

Помірні дози алкогольних напоїв стимулюють травлення та допомагають нам вживати важку їжу. Однак алкоголь провокує апетит і навіть токсичне отруєння. Саме тому треба обачно вживати ці напої, особливо після посту.

Зазначимо, що ця стаття не написана лікарями, а тому в разі питань стосовно здоров'я радимо вам звернутися до фахівців у сфері медицини.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв про ТОП-10 продуктів для довголіття і продовження молодості.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше