Учні
Учні 5 канал

"Точно, не нудна робота": криміналісти розповідають підліткам, як розкривають злочини – сюжет

Читайте російською
У музеї криміналістики школярам розповідають про реальні злочини і про те, як їх розкривають

Криміналісти у Харкові розповідають підліткам, як розкривають злочини і як за них карають. На екскурсію до себе запросили школярів криміналісти юридичного університету. Захід відбувається в межах пілотного проекту Міністерства юстиції та генпрокуратури. Мета – запобігти злочинності серед підлітків.

До харківського музею криміналістики 9-класник Дмитро Бабенко завітав уперше.

"Я думаю, всі підлітки дивляться американські фільми, і там часто фігурують розслідування в американському стилі, і мі з дитинства бачимо, що це захоплива професія. Я розумів, що це буде не так барвисто, але все одно у тебе в крові є якийсь адреналін і це явно не нудна робота" – ділиться враженнями учень 9 класу Дмитро Бабенко.

У музеї криміналістики школярам розповідають про реальні злочини і про те, як їх розкривають.

"Це і балістичні дослідження, дактилоскопічні дослідження, трасологічні дослідження, дослідження почерку, дослідження документів. Криміналістика – це сума дуже багатьох наук", – пояснює завідувач музею криміналістики Сергій Когут.

Криміналісти також розповіли, що саме є правопорушенням. Девятикласниця Дарина Коломієць дізналася багато нового: "Незнання не звільняє від відповідальності, а елементарне незнання може призвести до дуже страшних наслідків. Про бездіяльність, тілесні пошкодження. Просто не знав, і привести це може до страшних наслідків".

Знайомство з кафедрою криміналістики частина пілотного проекту, який започаткували Міністерство юстиції та Генеральна прокуратура. Все, щоб запобігти злочинам серед підлітків.

"Це не означає, що наші діти є якимись в зоні ризику, або можуть бути злочинцями, в нас дуже чудові діти, в державі. Але необхідно проводити з ними роз'яснювальну роботу, щоб вони в ризиковій ситуації у своєму житті перейти на грань білу або чорну, вирішили, що краще на білій стороні", зазначає керівник Харківського головного територіального управління юстиції Тетяна Єгорова-Луценко.

За дві години у криміналістів школярі встигли не лише розпитати про те, як розкривають злочини, а й роздивитися раритетні видання книжок із юриспруденції. Такі акції для підлітків управління юстиції планує проводити кілька разів на місяць.

Оксана Нечепоренко, В'ячеслав Кузьменко, Харків, "5 канал".

Попередній матеріал
Об'єднав тисячі дітей і дорослих в єдину мету: проект "Книга добра" представили в Києві
Наступний матеріал
Порошенко прийде на дебати 19 квітня, навіть якщо Зеленський не з'явиться – Уколов

В Україні вперше стартувала Всеукраїнська олімпіада креативності: скільки триватиме та що виграють переможці

Краще один раз побачити: харківські школярі завітали на екскурсію до Нацгвардії

Неодноразово викликали до школи: суд покарав матір підлітка, який цькував однолітка

У Дніпрі для старшокласників провели дитячі вибори – але з дорослим підходом

Реабілітаційний бокс і сліп-терапі: розробки юних українських науковців вразили журі Diamond challenge

В Одесі 5-класниця опинилася в реанімації: свідчення батьків учнів не збігаються – подробиці