Книга добра
Книга добра 5 канал

Об'єднав тисячі дітей і дорослих в єдину мету: проект "Книга добра" представили в Києві

Читайте по-русски
Мета - відшукати унікальні історії про добро у всіх його проявах

Міжнародний соціальний проект "Книга добра" представили в дипломатичній академії імені Геннадія Удовенка. Це конкурс, у якому можуть узяти участь усі охочі. Для цього треба розповісти про добрі вчинки, свої, або ж щодо себе. Детальніше про проект розповість Анна Брикова.

Стартував міжнародний соціальний проект "Книга добра", який об'єднав тисячі дітей та дорослих в єдину мету – відшукати унікальні історії про добро в усіх його проявах.

Андрій Христенко вже написав свою історію для "Книги добра". Вона потрапила до сотні найкращих. Ідею подала мама хлопця, коли її син врятував пташку.

"Допомогли вижити, вона мала вмерти. Вона випала з гнізда, я вирішив її взяти і принести додому. Після цього ми її потримали вдома трохи і потім відпустили – вона полетіла", – розповідає історію порятунку учасник проекту Андрій Христенко.

Загалом, про добрі справи за два з половиною роки вже розповіли більш як півмільйона учасників. Окрім дітей, беруть участь і дорослі. Розповідати можна не лише про свої добрі вчинки, а й про тих, хто допоміг вам. Про свій порятунок розповів Олег Іваненко. Йому мали робити складну операцію. Тоді сусідка-бабуся принесла батькам гроші.

"Дуже бідно жила, але все життя збирала кошти і принесла батькам 100 гривень. На той час, 96-й рік, це були надзвичайно великі гроші, і каже: вам зараз це потрібніше, ніж мені. Я на сьогодні віддаю цей борг", – ділиться своєю історією Олег Іваненко.

Усі надіслані оповідання та малюнки переглядала редакційна рада проекту. Найкращі – опублікували. Сто найкращих творів видали книгою, а півсотні найкращих із них надрукували в унікальній "Книзі добра", сторінки якої зроблені за старовинною технологією – папір виготовляють із бавовняного насіння. Найбільшу увагу редакційна рада приділила дитячим оповіданням.

"Такими маленькими кроками, коли діти починають створювати свою історію, в них включається процес співчуття і фантазії. Звідти включається вже можливість продовжити цю ланку на створення своєї аналітичної історії споглядання будь-якої ситуації, де добро, де зло, а також надавання йому оцінок", – пояснює Ірма Вітовська, член редакційної ради.

Серед найактивніших учасників оберуть тих, хто повезе Книгу Добра за кордон до найбільших бібліотек світу. Зокрема, до бібліотеки Конгресу США, Парламентської бібліотеки Великої Британії, Александрійської бібліотеки в Єгипті. Перший примірник подарували Папі Римському – Франциску. Нині книга зберігається у Ватиканській бібліотеці. Цього року правила участі у проекті змінилися.

"Їм необхідно свої добрі справи фіксувати на фотографії або знімати відео. Буденність, звісно, вона є – багато добрих справ, але для них це мотивація, що якщо вони будуть робити більше добрих справ, вони зможуть бути послами добра і миру за кордоном", – зазначає співорганізатор проекту Ірина Рибарська. 

"Це все – саме ви. Ваше майбутнє. Бажаю вам взяти це в свої руки і зробити це так, щоб поставити перед нами, хто допомагає цьому проекту, великі виклики, а ми будемо вам допомагати", – наголошує міністр закордонних справ Павло Клімкін.

"Творімо добро разом! Слава Україні – героям слава!"

Анна Брикова, Юрій Усік, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею:

Найкращою книгою року названо "Наш Герб" про українські символи – як виглядає

Попередній матеріал
Hate Night Show у "БлогПост" на "5 каналі" – відео
Наступний матеріал
"Точно, не нудна робота": криміналісти розповідають підліткам, як розкривають злочини – сюжет

У Польщі священики публічно спалили книги про Гаррі Поттера та роман "Сутінки" – фото

В Україну не пустили партію книг з РФ: серед них Булгаков і серія посібників з психології

У Лондоні "Книжковий Арсенал" визнали найкращим літературним фестивалем року

The New York Times внесла вірші Жадана у список рекомендованих книг року

"Чим вони жили, які мали мрії": про Героїв Небесної Сотні випустили 2 проекти

Культура читання: в метро Києва до обміну книжками залучили видавництва – як це працює