"Піднятися після падіння": колишній кремлівський бранець Афанасьєв презентував свою книгу

Кошти з власного гонорару автор обіцяє передати на підтримку тих, хто ще чекає на повернення в Україну

"Піднятися після падіння" – книгу з такою назвою презентував звільнений в'язень Кремля Геннадій Афанасьєв. У 2014 році кримця заарештували співробітники ФСБ у справі "терористів групи Сенцова" – разом із Олегом Сенцовим і Олександром Кольченком. У червні 2016 року Афанасьєва виміняли разом з іншим бранцем Юрієм Солошенком. На презентацію книжки прийшли й родичі нині ув'язнених у Росії та на території окупованого Криму. Була там присутня і кореспондент "5 каналу".

Геннадій Афанасьєв писав свою книгу "Піднятися після падіння" понад рік. Зізнається: важко згадувати про часи ув'язнення і власне падіння – злам, який він пережив, коли давав неправдиві свідчення проти товаришів і потім брав свої слова назад.

Розповідає: "Ця людина впала, впала і опинилася у в'язниці. Не те щоб за ґратами, а в'язниця була всередині самої людини… Має назву "Піднятися після падіння", яка повинна навчити людей, що ті проблеми, які в них є зараз, це лише дрібнички. Але вже зараз вони можуть навчитися не боятися, про що казав Олег Сенцов".

Вже вільного Афанасьєва слухає мама Валентина Вигівського. Її син за російськими ґратами майже чотири роки. Раніше ще могла почути його голос по телефону. Тепер не може. Проблеми є навіть із листуванням. Син написав п'ять листів, отримала – лише два. Пригадує, під час ув'язнення Афанасьєва – листувалася і з ним.

"Перш за все, чому ми завжди ідемо на спілкування з журналістами, ходимо на всілякі заходи – щоб не забували них звернути увагу. Що є ця проблема у нашому суспільстві. Валентин, коли його затримали, був 11-й, а зараз вже їх 66 – кількість зросла і зростає кожного разу", – наголошує Галина.

Серед організаторів і Оксана Стогній. Її чоловіка, Олексія, затримали понад півтора року тому в анексованому Криму – начебто він зберігав саморобну зброю. За цей час бачила його тільки один раз. Тепер Оксана із двома дітьми – у Києві. Чоловік – за ґратами в Керчі.

Розповідати про власні відчуття їй важко: "Коли мене запитують: розкажіть, як і що... Я ось пережила обшук, спілкування зі співробітниками ФСБ, але мені про це навіть згадувати не хочеться зайвий раз... А тут людина пережила тортури і він про це розповідає. Це дуже важливо, дуже сміливо."

Листи і акції підтримки – це те найменше, що можна зробити для звільнення українців. Геннадій Афанасьєв запевняє: віра – єдине, що підтримує бранців. А розголос у світі – те, що може допомогти повернутися додому: "Все, що відбувається в нашому сучасному світі, це хайп. Тільки хайп може зробити якісь зміни".

Книгу колишнього бранця Кремля надрукували накладом 2 тис. примірників. Зараз – російською, а вже восени представлять український переклад. Кошти з власного гонорару Геннадій Афанасьєв обіцяє передати на підтримку тих, хто ще чекає на повернення до України.

Анна Брикова, Віктор Сніжко, "5 канал"

#FreeSentsov: Видовищна акція просто на Times Square у Нью-Йорку – ФОТО

акція FreeSentsov
/
акція FreeSentsov
/
акція FreeSentsov
/
акція FreeSentsov
/
акція FreeSentsov
/
акція FreeSentsov
/
акція FreeSentsov
/
акція FreeSentsov
/
акція FreeSentsov
/
акція FreeSentsov
/
акція FreeSentsov
/

Попередній матеріал
Денісову в колонії в Лабитнангі не пускають до Сенцова – подробиці
Наступний матеріал
"ЗА ЧАЙ.COM": можливо кращий вчитель фізики у світі Пауль Пшенічка в ефірі "5 каналу"

Акція перед представництвом ЄС: намалювали мапу Росії з колоніями та СІЗО

Денісова на перемовинах у Москві – РФ пропонує відвідати Сенцова лише після 22 червня

Європарламент закликав РФ негайно звільнити Сенцова та інших українських політв'язнів – резолюція

"Будемо грати за політв’язнів": стартував третій етап акції #SaveOlegSentsov

Голодування Сенцова в російській в'язниці: режисера вивозили до реанімації

Передати слова підтримки: омбудсмен Денісова вирушила в Росію до українських політв'язнів