Європарламент закликав РФ негайно звільнити Сенцова та інших українських політв'язнів – резолюція

Депутати ЄП закликають країни-члени та Раду ЄС зберігати єдність у дотриманні політики санкцій проти РФ та розглянути заходи проти осіб, відповідальних за ув’язнення українців

Європарламент суворо засудив масові систематичні порушення прав людини в Росії та в окупованому Криму і, вкотре, вимагає від РФ негайно та безумовно звільнити всіх протиправно утримуваних політичних в'язнів. На цьому наголошується в ухваленій у четвер, 14 червня, резолюції Європарламенту "Щодо Росії, в особливості щодо справи політичного в'язня Олега Сенцова", повідомляє "Укрінформ".

"Європарламент вимагає від російського керівництва негайно і безумовно звільнити Олега Сенцова та інших протиправно утримуваних українських громадян в Росії та на Кримському півострові", – наголошується в документі.

У резолюції згадані імена всіх, загалом більше як 70 українських політичних в’язнів, які утримуються в РФ та окупованому Криму, серед них журналіст "Укрінформу" Романа Сущенка. Європарламентарії також висловили солідарність з українським кінорежисером та політичним активістом Сенцовим, нагадуючи, що він з 14 травня голодує з вимогою звільнити усіх своїх співвітчизників, протиправно ув’язнених російським режимом. У документі зазначається, що інший український в’язень – Володимир Балух – також голодує з 19 березня. Крім того, у резолюції висловлюється розчарування діями російської влади, яка ув’язнила українського громадянина Олександра Кольченка; а багато інших українських політичних в’язнів, зокрема Микола Карпюк, Володимир Присич, Олексій Чирній та Євген Панов, зазнали тортур. Європарламент також звертає увагу на затримання російською владою в окупованому Криму кримських татар.

Європарламент закликав спеціального представника ЄС з прав людини звернути особливу увагу на ситуацію з правами людини на Кримському півострові, а також на непідконтрольних уряду територіях на сході України.

Додамо, що на прийняття резолюції Європарламентом уже прокоментував Президент України Петро Порошенко на своїй сторінці у Facebook.

"Важлива резолюція Європарламенту із засудженням масових порушень Росією прав людини, зокрема й на тимчасово окупованих українських територіях. Консолідований потужний голос європарламентаріїв на захист понад 70 українських політичних в'язнів, яких продовжує насильницьки утримувати та катувати кремлівський режим", – написав Порошенко. Він наголосив, що Україна та світ пам'ятають і борються за звільнення кожного українського політв'язня.

"Чемпіонат світу з футболу в Росії міг би стати гарною нагодою для гуманітарних жестів, але, схоже, права людини не входять до життєвих інтересів Кремля", – наголосив Порошенко.

Дивіться також фотогалерею за темою:

"Криваві" постери до ЧС-2018, за які у Facebook забанили українського художника – ФОТО

'Криваві' постери до ЧС
/
'Криваві' постери до ЧС
/
'Криваві' постери до ЧС
/
'Криваві' постери до ЧС
/
'Криваві' постери до ЧС
/
'Криваві' постери до ЧС
/
'Криваві' постери до ЧС
/
'Криваві' постери до ЧС
/
'Криваві' постери до ЧС
/
'Криваві' постери до ЧС
/
'Криваві' постери до ЧС
/

Попередній матеріал
На підпитку: в Донецьку чоловік кинув молоток у спостерігачів ОБСЄ
Наступний матеріал
Омелян: вакуумні поїзди за технологією Hyperloop з'являться в Україні в найближчі 5 років

Денісова на перемовинах у Москві – РФ пропонує відвідати Сенцова лише після 22 червня

У Європарламенті закликали світових лідерів утриматися від поїздки на ЧС-2018 у Росії

Суворі обмеження свободи ЗМІ, ув'язнення журналістів та політичних опонентів: ЧС з футболу в Росії пройде на тлі порушень прав людини

"Будемо грати за політв’язнів": стартував третій етап акції #SaveOlegSentsov

Голодування Сенцова в російській в'язниці: режисера вивозили до реанімації

Передати слова підтримки: омбудсмен Денісова вирушила в Росію до українських політв'язнів