У Європарламенті закликали світових лідерів утриматися від поїздки на ЧС-2018 у Росії

  Чемпіонат світу з футболу в Росії "затьмарений" через ситуацію із Сенцовим, який 14 травня розпочав голодування

  У Європейському парламенті закликають світових лідерів утриматися від поїздки на чемпіонат світу з футболу 2018 року в Росії, який розпочинається сьогодні й триватиме до 15 липня. Про це йшлося під час дебатів на засіданні Європарламенту в Страсбурзі (Франція), що транслювалися на сайті ЄП, повідомляє "УНІАН".

  Депутат Європарламенту Чарльз Теннок заявив, що українські політв'язні Олег Сенцов, Олександр Кольченко, Володимир Балух та інші протестують проти судового переслідування і свавільного позбавлення волі російською владою через висловлювання опозиційних поглядів, зокрема у зв'язку з анексією Криму.

  "Вони продовжують вимагати звільнення не менш як 70 інших українських політв'язнів та кримських татар, заарештованих Москвою за політичними мотивами", – наголосив Теннок.

  "Сьогодні також розпочнеться чемпіонат світу з футболу 2018 року під егідою ФІФА у Росії. Країна стане глобальним центром уваги впродовж наступного місяця, але моя група сьогодні вимагає негайного та безумовного звільнення Сенцова і його співгромадян-бранців, ув'язнених країною, яка не має законної юрисдикції над ними, за політичними мотивами", – заявив Теннок.

  "Я також закликаю європейських політичних лідерів утриматися від відвідування чемпіонату світу 2018 року і засудити безперервну неповагу Росією багатосторонніх норм, на яких засновується світовий порядок, у Криму, на сході України, в Європейському Союзі або в політичному процесі США", – сказав Теннок.

  Своєю чергою депутат Європарламенту Ребекка Гармс (група Зелені – Європейський вільний альянс) заявила, що чемпіонат світу з футболу в Росії "затьмарений" через ситуацію із Сенцовим, який 14 травня розпочав голодування.

  "Меншини, а також опозиційні сили в Росії зазнають переслідувань або тиску в контексті кримінальної відповідальності. Через чотири роки після завершення Олімпійських ігор у Сочі Володимир Путін нічого не здійснив, щоб зробити світ більш мирним місцем, навіть навпаки – він тепер менш мирний", – наголосила Гармс.

  Як сказав депутат Європарламенту Петрас Аустрявічус (група Альянс лібералів і демократів за Європу), він очікує, що ті, хто братиме участь у матчах чемпіонату, не стануть "ганебною частиною команди Путіна".

  Як повідомляв 5.UA, Ісландія оголосила дипломатичний бойкот чемпіонату світу з футболу, який пройде в Росії влітку 2018 року.

  Попередній матеріал
  Україна підписала меморандум із Hyperloop
  Наступний матеріал
  На підпитку: в Донецьку чоловік кинув молоток у спостерігачів ОБСЄ

  Суворі обмеження свободи ЗМІ, ув'язнення журналістів та політичних опонентів: ЧС з футболу в Росії пройде на тлі порушень прав людини

  Під посольством РФ у Києві відбулася акція "Росія – держава на кістках"

  Випробує нерви патріотів на міцність: "Інтер" потрапив у новий скандал

  Допомогти буде вкрай складно: поради правозахисників українським уболівальникам, які їдуть на ЧС до Росії

  "Вимагаємо змінити": українська сторона гостро відреагувала на мапу Росії з Кримом у британському виданні

  Для туристів ЧС-2018: в Європарламенті показали карту Росії з тюрмами для політв'язнів