Акція на підтримку Сенцова в Європарламенті

Влаштували флешмоб: у Європарламенті закликали звільнити Сенцова

Учасники акції тримали плакати із фото Олега Сенцова та написами FreeSentsov, Save Oleg Sentsov і cкандували: "Free Sentsov!"

В Європарламенті відбувся флешмоб на підтримку українського режисера Олега Сенцова. В заході взяли участь європарламентарії, працівники Постійного представництва України при РЄ та українці, які працюють в євроустановах.

Про це повідомляє "Укрінформ".

"Проведення флешмобу в Європарламенті під час сесії в Страсбургу ініціював європейський парламентарій з Литви, голова групи Європейського парламенту "Друзі Європейської України" Петрас Ауштревічюс", – повідомили в асоціації "ПромоУкраїна".

Зазначається, що акція організована в рамках глобальної кампанії "Врятувати Олега Сенцова", ініційованої НУО "Центр громадянських свобод".

"Наслідком російської анексії в Криму, окупації Донбасу є те, що багато українців були ув'язнені та переправлені до Росії. І ми налічуємо десятки таких людей. І Олег Сенцов – один з тих, хто перебував у в'язниці в такому віддаленому місці Сибіру як Ямал. Він оголосив голодування. Стан його здоров'я не є задовільним. Слід звернути увагу на це, щоб світ відреагував на цей нелюдський акт та вимагав його звільнення", – розповів у коментарі "Укрінформу" Петрас Ауштревічюс.

Учасники акції тримали плакати із фото Олега Сенцова та написами FreeSentsov, Save Oleg Sentsov і cкандували: "Free Sentsov!"

Зокрема, учасники глобальної акції #SaveOlegSentsov звернулися до світових лідерів із закликом підтримати Сенцова та сприяти звільненню всіх українських політв’язнів у РФ.

Вони нагадали, що своїм відчайдушним кроком Сенцов намагається привернути увагу міжнародної спільноти до політичних переслідувань у Росії та в окупованому Криму.

"Він поставив на карту власне життя та готовий іти до кінця. Ми не маємо права допустити його загибелі", – йдеться у зверненні учасників акції.

Світових лідерів закликали винести на обговорення під час 44-го самміту G7 у Канаді питання визволення політв'язнів, а також ініціювати окремий перемовний процес між Росією та Україною щодо їхнього звільнення та виступити там посередниками.

Заклик стосується і порушення прав людини в Росії та окупованому Криму: лідерів різних країн просять порушувати питання зокрема під час заходів навколо Чемпіонату світу з футболу 2018.

А керівництво України закликали запровадити посаду спецпредставника з прав громадян України, позбавлених волі за політичними мотивами в Росії та окупованому Криму.

Окремо активісти звернулися до громадянського суспільства в різних країнах світу із проханням про підтримку та солідарність: "Напередодні одного із найбільш очікуваних у Російській Федерації спортивних змагань у всьому світі має звучати: "На Чемпіонаті світу з футболу в Росії я вболіваю за політв’язнів".

Звернення написане від імені активістів таких країн: Україна, Німеччина, Франція, Італія, Литва, Латвія, Естонія, Чехія, Швеція, Швейцарія, Грузія, Польща, Бельгія, Кувейт, Велика Британія, Канада, США, Австралія, Ізраїль, Португалія, Австрія, Росія.

Дивіться також документальний фільм "Процес" про обставини справи Олега Сенцова:

 Дивіться також:

#FreeSentsov: Видовищна акція просто на Times Square у Нью-Йорку – ФОТО

акція FreeSentsov
/
акція FreeSentsov
/
акція FreeSentsov
/
акція FreeSentsov
/
акція FreeSentsov
/
акція FreeSentsov
/
акція FreeSentsov
/
акція FreeSentsov
/
акція FreeSentsov
/
акція FreeSentsov
/
акція FreeSentsov
/

Попередній матеріал
Кров була справжня, беркутівці приїхали, як у кіно: Бабченко розповів подробиці свого "вбивства"
Наступний матеріал
Бабченко – на закиди про перейдену "червону межу": "Я обрав варіант вижити"

Український омбудсмен офіційно звернулася до РФ, аби їй дали дозвіл відвідати Сенцова в колонії

Сенцову надають підтримувальну терапію під час голодування – адвокат

Підримка Сенцова: фігурант "справи 26 березня" оголосив голодування

Тюремні роби в середмісті Нью-Йорка: як небайдужі нагадали про Сенцова

Українці в Лісабоні провели акцію на підтримку Сенцова

"Нехай подавиться": під стіни російського посольства принесли "булочки для Путіна"