spilka.pt

Українці в Лісабоні провели акцію на підтримку Сенцова

  У РФ нині 64 громадянина України з політичних мотивів позбавлені свободи та права на справедливе судочинство

  Українська громада у Лісабоні провела акцію на підтримку вимог незаконно засудженого у РФ українського режисера Олега Сенцова, який оголосив у колонії безстрокове голодування. Під час акції було зачитане звернення, яке буде направлене в посольства різних країн у Португалії, до політичних та урядових інституцій, повідомляється на сайті Спілки українців у Португалії.

  "Олег вимагає звільнення всіх українських політичних в'язнів Кремля, при цьому про власне звільнення він не просить. Завзятість і принциповість Олега дозволяють думати, що він дійсно піде до кінця і готовий голодувати аж до смертельного результату, якщо його вимоги не виконають. У цих умовах ми не можемо мовчати і залишатися байдужими", – зазначено у зверненні.

  Як повідомляється у документі, в РФ нині 64 громадянина України з політичних мотивів позбавлені свободи та права на справедливе судочинство. До них застосовують тортури, чинять тиск, люди перебувають у неприйнятних умовах ув'язнення, втрачають фізичне та психічне здоров'я. До них не допускають українських консулів і не надають належної медичної допомоги. У деяких із них терміни несправедливого ув'язнення досягають 22 років.

  "Українські митці, науковці, громадські діячі звертаються до світової громадськості проявити солідарність з Україною і вимагати у політичного керівництва РФ термінового звільнення Олега Сенцова та інших політичних вязнів, що утримуються у тюрмах РФ. На нашу думку, однією з форм цивілізованого тиску на Москву, міг би бути бойкот і неучасть у чемпіонаті світу з футболу 2018, що має пройти в РФ", – наголошено у зверненні.

  Як повідомляв 5.UA, режисера Олега Сенцова й активіста Олександра Кольченка затримали працівники ФСБ РФ в окупованому Криму навесні 2014 року. Їх етапували до Росії, де судили за сфабрикованим звинуваченням в організації терактів і підпалів офісів партій на півострові. Обидва провини не визнали. 25 серпня 2016 року російський суд присудив Сенцову 20 років в'язниці, Кольченку – десять років. 

  Попередній матеріал
  Близько тисячі фанатів "Ліверпуля" не можуть потрапити в Київ на фінал ЛЧ-2018
  Наступний матеріал
  В Україні газ для населення може подорожчати на 60-70% – НКРЕКП

  "Нехай подавиться": під стіни російського посольства принесли "булочки для Путіна"

  У Львові влаштували "мовчазну ходу" на підтримку бранців Кремля

  Адвокат Сенцова розповів, чим закінчиться самопожертва українця

  "Ціна" щодень зростає: адвокат пояснив, чому РФ не погоджується на обмін Сенцова

  "Досить сидіти!": біля Адміністрації Президента відбулася акція на підтримку українських політв'язнів

  МЗС не виключає: Сенцова можуть обміняти на заґратованого керівника "РИА Новости Украина"