У Києві влаштували мітинг на підтримку Сенцова
У Києві влаштували мітинг на підтримку Сенцова Скріншот відео

"Досить сидіти!": біля Адміністрації Президента відбулася акція на підтримку українських політв'язнів

Протестувальники зауважили, що владі варто створити спеціальний орган, який би опікувався проблемами звільнення саме бранців Кремля

У вівторок, 22 травня під стіни Адміністрації Президента з гаслами "Досить сидіти!" вийшли близькі та родичі українських політв’язнів, які незаконно утримують в тюрмах Росії та окупованого Криму.

На Банковій зібралися близько півсотні людей. Із собою принесли старі стільці, як символ того, що можновладці мають активізувати зусилля задля звільнення бранців. Також активісти мали й плакати з написами: "Дев'ятий день голодування" та "Свободу в’язням Кремля".

Йдеться й про українського кінорежисера Олега Сенцова, який ще минулого тижня оголосив безстрокове голодування.

"Це простий посил, тому що досить сидіти на зручних стільцях і нічого не робити і досить сидіти нашим людям в російських тюрмах. Чотири роки ми чуємо те, що щось відбувається, але все це за зачиненими дверима. І вчора була прес-конференція, де сестра Олега Сенцова говорила про те, що за сім днів голодування Олега до неї не подзвонив ніхто з посадовців, ніхто з політиків. Родини політв’язнів українських просто почуваються в інформаційному вакуумі", – розповіла учасниця акції Ірина Цілик.

Протестувальники зауважили, що владі варто створити спеціальний орган, який би опікувався проблемами звільнення саме політичних в’язнів.

"Досі в Україні немає уповноваженої інституції, людини, будь-кого, хто би безпосередньо опікувався питаннями політв’язнів. Так, у нас є люди, які займаються переговорами по Донбасу, по заручникам, які знаходяться на непідконтрольних територіях, але тими, хто знаходиться в Криму та Росії ніхто не займається, по суті", – зауважила координаторка Медійної ініціативи за права людини Марія Томак.

Як інформував 5.UA, 14 травня незаконно утримуваний у Росії український політв'язень Олег Сенцов почав голодування.

Як розповів "Медіазоні" захисник режисера Дмитро Дінз, його підзахисний готувався до проведення голодування близько півтора місяця.

"Він відмовився від продуктових передач, від магазину в колонії, перейшов на баланду і їв мінімальну кількість їжі, готуючи організм до голодування, яке оголосив після підготовки", – розповів правозахисник.

Дивіться також:

"Це війна не від нашого імені": як у Санкт-Петербурзі підтримують Україну – ФОТО

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Спецоперація щодо футбольної корупції в Україні – відео з брифінгу Нацполіції
Наступний матеріал
Вкрай необхідне: Дніпровська лікарня отримала медобладнання зі США
Loading...

"Разом і до кінця!": український політв'язень Сенцов оголосив голодування

"Свободу Сенцову": під стінами консульства РФ у Одесі відбулася акція на підтримку політв'язнів

За понад тиждень голодування Сенцова жоден політик навіть не подзвонив – сестра

"Тиснути на Росію маємо разом": Геращенко розповіла, скільки українських в'язнів утримує Кремль

Здоров'я погіршилося: український політв'язень Коломієць вийшов із ШІЗО

МЗС України вимагає в РФ звільнити всіх українців-політв’язнів