фото з Youtube/Открытая Россия

"Пішов по етапу": українця Сенцова у Росії переміщують з колонії в колонію

Російський правозахисник Олег Антипенко каже, що українця можуть етапувати від одного слідчого ізолятора до іншого, зупиняючись на кілька днів

Українського режисера і політв'язня Олега Сенцова етапували з Іркутського СІЗО до Челябінська. Про це "5 каналу" повідомив голова Громадської наглядової комісії Іркутської області Олег Антипенко.

Причин етапування Сенцова правозахисник не знає. Лише запевнив – умови, в яких українець перебував у Іркутську, задовільні.

Він також припустив, що Челябінськ може бути не кінцевою точкою переміщення українського режисера. До Іркутського СІЗО політв'язня Олега Сенцова перевели напередодні з Якутської колонії. 

"Я сьогодні був у СІЗО-1, і мені сказали, що вчора він пішов по етапу. Він був в Іркутському СІЗО-1. Я подивився камеру, в якій його утримували. Камера нормальна. Він у дорозі, тому що їхати до Челябінська доби чотири, напевно. Його цілком можуть до Челябінська, до Красноярська, можуть десь до Новосибірська або ще десь зупинити. Він так само там пробуде 2-3 дні", – розповів Антипенко. 

У вересні цього року правозахисники повідомили, що режисера Олега Сенцова у РФ раптово етапували в іркутську тюрму

Нагадаємо, у серпні 2015 року Північно-Кавказький військовий окружний суд Росії засудив Олега Сенцова до 20 років позбавлення волі за звинуваченням у підготовці терактів в анексованому Росією Криму. Російський правозахисний центр "Меморіал" визнав Сенцова політв'язнем.

Попередній матеріал
Прес-конференція: "Винагорода державним виконавцям - спростування існуючих міфів"
Наступний матеріал
Був, є і залишиться героєм: Одещина навколішки прощалась з бійцем АТО