rbc.ru

Юрист назвав ймовірні причини переведення Сенцова до СІЗО Іркутська

  Незаконно засудженого в Росії українського режисера Олега Сенцова етапували з якутської колонії до слідчого ізолятора №1 Іркутська. Його поміщено в одиночну камеру в підвалі іркутської в'язниці

  Сенцова відвідали члени Громадської спостережної комісії Приангар'я і юристи. СІЗО-1 – найстаріша в'язниця Іркутська, її підвали вважаються найгіршим місцем для ув'язнених, там сиро і холодно, сказав місцевий юрист Святослав Хроменков, повідомляє "Радіо Свобода".

  Однак, за словами правозахисника, саме в камері Сенцова недавно робили ремонт і зараз "там цілком пристойно". Сам Сенцов не знає, чому його етапували до Іркутська. На думку правозахисника, таким чином засудженому на великий термін не дають прижитися і обзавестися впливом у колонії.

  Однак ймовірнішою причиною переведення Сенцова до Іркутська юрист вважає практику Європейського суду з прав людини. Ув'язненим, етапованим на велику відстань від місця проживання, присуджується серйозна компенсація. Чим далі від дому, тим вище сума, зазначив Хроменков.

  Нагадаємо, у серпні 2015 року Північно-Кавказький військовий окружний суд Росії засудив Олега Сенцова до 20 років позбавлення волі за звинуваченням у підготовці терактів в анексованому Росією Криму. Російський правозахисний центр "Меморіал" визнав Сенцова політв'язнем.

  Попередній матеріал
  Є великі сумніви, що Саакашвілі зможе відстоювати законність в державі – Фріз
  Наступний матеріал
  "Як активний політик, то все скінчено": Клінтон більше не висуватиме своєї кандидатури на пост президента США

  Сенцова могли потайки перевести до колонії суворого режиму в Іркутську – правозахисниця

  Два роки жорстокого абсурду: під посольством РФ відбулась акція на підтримку Сенцова та Кольченка

  Є великі сумніви, що Саакашвілі зможе відстоювати законність в державі – Фріз

  "Суд" окупованого Криму виніс вирок Чийгозу – 8 років колонії суворого режиму

  Геращенко: 5 нардепів незаконно перетнули держкордон разом із Саакашвілі

  І зашити зможе, і кулю видалити: як санінструктор "Док" на передову потрапив