radiosvoboda.org

Російський правозахисний центр "Меморіал" визнав фігуранта "Болотної справи" Бученкова політв'язнем

  Правозахисний центр "Меморіал" визнав Дмитра Бученкова, обвинуваченого у так званій "Болотній справі", політв’язнем.

  Текст заяви опублікований на офіційному сайті центру, повідомляє "Радіо Свобода"

  На думку правозахисників, запобіжний захід для Бученкова обраний необґрунтовано і з порушенням прав підозрюваного, оскільки судове засідання проходило без повідомлення його адвоката. Також у "Меморіалі" наголосили, що звинувачення на адресу активіста ґрунтуються на нечітких фотографіях трирічної давності, а на нього самого чинився тиск.

  Дмитро Бученков, за інформацією видання, був затриманий 2 грудня 2015 року. Наступного дня Басманний суд помістив його під арешт до 2 лютого 2016 року за звинуваченням в участі в масових заворушеннях і застосуванні насильства проти співробітників поліції на Болотній площі 6 травня 2012 року. Бученков свою провину заперечує. Рідні та очевидці кажуть, що його взагалі не було в той день на площі.

  Як повідомляв 5.ua, 5 січня 2016 року Європейський суд зобов'язав РФ виплатити 25 тис. євро компенсації фігуранту "Болотної справи". Нагадаємо, справу порушили в 2012 році після того, як акція "Марш мільйонів" завершилася, як заявило слідство, масовими заворушеннями. Зараз у справі 34 фігуранти. Термін давності у цій справі спливає у 2022 році. 

  Попередній матеріал
  Bloomberg включив Росію в топ-10 найгірших економік
  Наступний матеріал
  14 населених пунктів Львівщини вже другу добу без газу