Facebook / Crimean Human Rights Group

Нагадування мовою театру: біля посольства РФ прочитали п'єсу на підтримку Олега Сенцова

Зачитували документальну п'єсу Олени Греміної "Заручини", яка базується на розшифровках судових процесів та інтерв'ю політв'язнів

П'єсу про судилище над заґратованим українським режисером Олегом Сенцовим прочитали актори фільму "Кіборги". Акцію влаштували під російським посольством у Києві. Подробиці заходу розповіла кореспондент "5 каналу" Анна Брикова.

Від посольства ніякої реакції на захід не було взагалі. Хіба що – трохи більше охоронців, ніж зазвичай. Та й вони пішли після закінчення виступу. Сама акція мала суто мирний характер – зібралися театрали та кіношники, яким хотілося підтримати свого колегу.

Нагадали, що утримання українських політв'язнів є неприпустимим і закликали створювати якомога більше резонансу в суспільстві та "шуму", щоб пришвидшити їх звільнення. Зачитували документальну п'єсу Олени Греміної "Заручини" – вона базується на зібраних розшифровках судових процесів та інтерв'ю деяких героїв, політв'язнів.

"Читка п'єси – це найбільш природна, органічна форма для нас, театралів та кіношників, говорити про щось. І що тут говорити – це свідчення реальних людей. Ми бачимо, як людина починає ламатися. Ми маємо право її засуджувати чи ні, коли вона розповідає про ті тортури, які пережила?", – зазначила сценарист Наталя Ворожбит.

Нагадаємо, російські силовики затримали українського режисера Олега Сенцова в травні 2014 року в Сімферополі разом із кримцем Олександром Кольченком. Їх звинуватили в організації терактів. Сенцова засудили до 20 років за ґратами. Кольченко отримав 10 років колонії. Україна та Міжнародні організації наполягають, що звинувачення сфабриковані.

"Звільнити Сенцова": У Санкт-Петербурзі провели одиночні пікети проти репресій в Криму – ФОТО

/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Гройсман відреагував на вимогу МВФ про підвищення цін на газ в Україні – подробиці
Наступний матеріал
Українських нацгвардійців готуватимуть канадські фахівці – підписано міжнародну угоду
Loading...

"Разом і до кінця!": український політв'язень Сенцов оголосив голодування

"Свободу Сенцову": під стінами консульства РФ у Одесі відбулася акція на підтримку політв'язнів

#аВониЩеТам: у Києві розгорнули 4-метровий плакат із фотографіями Сенцова та Кольченка

В окупованому Криму запустили безпілотник, що транслював гімн України

Голодування Сенцова: Чи зможе світова спільнота вплинути на Путіна – "Інформаційний вечір"

"Хочу знати кого обирати": як у Харкові мітингували за відкриті списки під час виборів