Мітинг у Харкові

"Хочу знати кого обирати": як у Харкові мітингували за відкриті списки під час виборів

Активісти підготували звернення через депутатів обласної ради до їхніх парламентських колег

У Харкові 16 травня влуштували мітинг за відкриті списки під час виборів. Майже дві сотні активістів під різними політичними прапорами влаштували акцію.

Учасники акції пояснювали, що нині в Україні діє змішана система виборів. Тобто половина прізвищ у партійних списках закрита від електорату, інша належить мажоритарникам. Саме така система, на думку активістів, сприяє підкупу голосів виборців, а відтак корупції.

"Мажоритарки бути не повинно. Чому? Тому що в Харківській області ми бачимо, що ті мажоритарники, які обрані від Харкова, вони не працюють, прогулюють засідання. Це не є ефективною роботою депутата", – пояснила учасниця акції Олександра Щукіна-Дмітрієва.

Активісти підготували звернення через депутатів обласної ради до їхніх парламентських колег. Крім того, закликають ухвалили Виборчий кодекс, за який торік, восени, Рада проголосувала в першому читанні.

"Якщо списки відкриті, то обирає виборець, а не бонза партійний, або гроші, або гречка. Будуть чесні правила для всіх, для всіх партій. І виборець буде обирати сам, не буде за нього обирати голова партії, або якийсь підкуп, або в Києві якийсь дядько", – наголосив учасник акції Юрій.

23 січня 2018 року Президент Порошенко підписав подання про призначення нових членів ЦВК. Він запропонував свої варіанти призначень. Повноваження нинішнього складу Центральної виборчої комісії закінчилися ще 1 червня 2014 року.

Як повідомляв 5.UA, 18 квітня Комітет Верховної Ради з правової політики і правосуддя підтримав подання Президента щодо звільнення 13 членів Центральної виборчої комісії у зв'язку із закінченням терміну їхніх повноважень.

Дивіться також:

Літали декорації, падали зорі: У Харкові активісти "прийшли" на знімальний майданчик серіалу про НКВС – фоторепортаж

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Як проходить нічне чергування на посту спостереження: репортаж із фронтового Зайцевого
Наступний матеріал
Пленарне засідання ВР, на якому розглянуть законопроект про трансплантацію – трансляція