5 канал

"Він виступив проти Путіна": Європарламент ухвалив резолюцію з вимогою звільнити Сенцова

Депутати ЄП також назвали анексію Криму катастрофічним порушенням міжнародного права

Європейський парламент ухвалив резолюцію з вимогою негайно звільнити режисера Олега Сенцова з російської в'язниці разом з іншими українськими політв'язнями. "За" проголосували 455 депутатів. "Проти" висловилися 106.

Виступаючи на засіданні, євродепутати наголосили на фактах постійного порушення міжнародного права в окупованому Росією Криму.

Російська влада має негайно і беззаперечно звільнити Олега Сенцова та інших незаконно затриманих у Росії та на Кримському півострові громадян України. Така вимога зафіксована в ухваленій резолюції Європарламенту. Депутати висловили солідарність з українським кінорежисером, який голодує з 14 травня. Вони занепокоєнні його станом і наголошують, що Росія заарештувала Сенцова в Криму після того, як окупувала півострів.

"Сенцова судив військовий суд, процес відбувся з численними і дуже серйозними процедурними порушеннями. Свій термін ув'язнення він відбуває в місті Лабитнангі, це за 7 тисяч кілометрів звідси, на Крайній Півночі. Чому? Тому що він публічно виступив проти президента Путіна. Я закликаю Російську Федерацію зробити єдину можливу річ – негайно відпустити Олега Сенцова і дотримуватися своїх міжнародних зобов'язань", – заявив у своєму виступі депутат Європарламенту Ясенко Селімович.

На підтримку Сенцова висловився також депутат ЄП Пятрас Ауштрявічюс. Він висловив сподівання, що політв'язень витримає розпочате голодування.

"Наступного місяця Олегу Сенцову виповниться 42 роки. Активний учасник українського Майдану, він не міг мовчати, коли в його рідному Криму з'явилися "зелені чоловічки". Таку ціну змушує платити Володимир Путін за захист свободи своєї Батьківщини. Двадцять років, за 4 тисячі кілометрів від Москви на Крайній Півночі, де температура падає до мінус 50-ти. Сьогодні ми всі сподіваємося, що Олег витримає це голодування. Ми сподіваємося і вимагаємо, щоб двоє дітей побачили свого батька – негайно, вдома і здорового", – заявив Пятрас Ауштрявічюс.

Європарламент засуджує порушення Росією міжнародного права в окупованому Криму та систематичні переслідування етнічних українців та кримських татар. На думку депутатів, рішення російських судів не мають юридичною сили за межами міжнародно визнаної території РФ.

"Анексія Криму стала катастрофічним порушенням міжнародного права. Нелегальна окупація продовжує підривати засади верховенства права і міжнародних відносин. Ця ситуація має конкретні наслідки для тих, хто живе у Криму – продовжує знищуватися культурна спадщина, Крим втрачає історичні пам'ятки. Чимраз більше занепокоєння викликає голодування Олега Сенцова. Європейський Союз має зробити все можливе для негайного звільнення Сенцова, без будь-яких додаткових умов, і мусить надати гуманітарну підтримку йому і всім політв'язням, яких тримають за ґратами в Росії і на окупованих територіях", – заявила депутат Європарламенту Джулі Ворд.

Підтримують європарламентарі Олександра Кольченка, Володимира Балуха та інших українських політв'язнів, яких також вимагають негайно звільнити.

Нонна Стефанова, "5 канал"

Дивіться також документальний фільм "Процес" про обставини справи Олега Сенцова:

Попередній матеріал
Згадали загиблих товаришів: у Кривому Розі вшанували пам'ять жертв трагедії ІЛ-76
Наступний матеріал
Волонтер Леся Литвинова про інфовійни проти медреформи: "В нашого народу дуже коротка пам'ять"

Акція перед представництвом ЄС: намалювали мапу Росії з колоніями та СІЗО

Денісова на перемовинах у Москві – РФ пропонує відвідати Сенцова лише після 22 червня

Європарламент закликав РФ негайно звільнити Сенцова та інших українських політв'язнів – резолюція

Марина Порошенко: Навіть у тоталітарній Росії знаходяться небайдужі, які підтримують Сенцова

"Будемо грати за політв’язнів": стартував третій етап акції #SaveOlegSentsov

У Києві учасники акції закликали світову спільноту звернути увагу на бранців Кремля