Diamond challenge
Diamond challenge 5 канал

Реабілітаційний бокс і сліп-терапі: розробки юних українських науковців вразили журі Diamond challenge

Читайте по-русски
Стань підприємцем, попри юний вік. Під таким гаслом відбувся національний відбір юнацьких бізнес-проектів

На міжнародному фіналі конкурсу Diamond challenge у Сполучених Штатах українські школярі презентуватимуть проект – мобільний додаток для людей з інвалідністю. Мета таких змагань – спонукати молодь не боятись і створювати власні бізнес проекти із соціальною складовою.

Свіжі ідеї учасників конкурсу бачила кореспондент "5 каналу" Євгенії Китаївої.

Останні приготування та настанови менторів. До виступу готується команда, яка придумала інноваційний проект реабілітації людей з посттравматичним синдромом.

"Наша ідея – це створення реабілітаційного боксу. Це одна з таких інновацій, тому що в Україні таких боксів ще ніколи не було, тобто це комплексна терапія", – розповідає учасниця конкурсу Лілія Алєксанова.

Diamond challenge
Diamond challenge5 канал

Команда над проектом працювала шість місяців. На таку ідею школярів надихнуло спілкування з військовослужбовцями. Кажуть: досліджували новітні методи реабілітації та консультувалися з лікарями. Особливістю задуму стала реабілітація віртуальною реальністю.

"Буде МТР, спеціальний прилад, який діє на мозок через дотик до ока. Також є сліп-терапі, коли лікуватимуть через спеціальний прилад і сон…Ми зрозуміли одну річ, що такого немає і, можливо, саме ми зробимо цей імпакт і, можливо, саме ми станемо першими, хто це зробить", – ділиться ідеями учасник конкурсу Сергій Дурицький.

Diamond challenge
Diamond challenge5 канал

Суддя конкурсу Олександр Цепко зазначає: Я би навіть не називав це дитячими проектами. Вони дуже, дуже серйозні теми зачіпають, і я радію тому ентузіазму, котрий бачу. Вони будуть достойними представниками нашої країни".

Учасники конкурсу – школярі з різних куточків України. Щоб пояснити концепцію свого проекту, мають рівно 5 хвилин. За цей час їм потрібно переконати журі, що їхнє дослідження заслуговує представляти Україну на фінальному відборі у Сполучених Штатах. В університеті штату Делавер за місяць зберуться підлітки із 40 країн і змагатимуться за світову першість.

Допомога людям з інвалідністю, екологічні парки та бездротова система передачі електроенергії – такі ідеї обговорюють учасники конкурсу.

Diamond challenge
Diamond challenge5 канал

"Були дуже цікаві проекти – як соціальний бізнес можна пов'язати з комерційним бізнесом. У хлопців і дівчат дуже класно це вийшло", – додає ще одна суддя конкурсу Марія Барабаш.

Переможцями національного відбору стала команда із Запоріжжя. Учасниці презентували мобільний додаток для людей з інвалідністю, які зможуть отримувати необхідну допомогу. Підтримуватимуть таких людей волонтери. Дохід приноситиме реклама в самому додатку.

"Людина з інвалідністю може створити пост, якщо їй потрібна допомога. Це можуть бути звичайні речі. Наприклад, сходити до магазину або вигуляти собаку. Найближчі волонтери зможуть побачити це і допомогти їм", - розповідає учасниця конкурсу Світлана Гончарук.

Diamond challenge
Diamond challenge5 канал

Команда працювала над своєю ідеєю понад рік. Кажуть, що дуже сподівалися на перемогу. Тепер мають місяць, аби врахувати рекомендації менторів і вдосконалити свій проект перед презентацією у Штатах.

Євгенія Китаїва, Анна Кудрявцева, "5 канал"

Попередній матеріал
"У нього золоті руки": на Дніпропетровщині чоловік без ніг став відмінним комунальником
Наступний матеріал
Шулявський міст перекрили на реконструкцію – перша реакція водіїв
Loading...