Комунальники, Дніпропетровщині
Комунальники, Дніпропетровщині 5 канал

"У нього золоті руки": на Дніпропетровщині чоловік без ніг став відмінним комунальником

Читайте по-русски
Віктор Шмалько чверть століття тому втратив ноги, але продовжує жити повноцінним життям і навіть влаштувався на роботу комунальником

За мережу з питною водою мешканці села Волоське боролися кілька десятків років. Після децентралізації у громади з'явилася можливість взяти будівництво у свої руки. 52-річний Віктор Шмалько став бригадиром.

52-річний Віктор Шмалько може показати кожну будівлю в селі, де за два роки його роботи діряві труби поміняли на пластикові. Чоловік працює бригадиром у комунальному підприємстві "Волоські мережі". Це його перше офіційне місце роботи за часів інвалідності. Обидві ноги він втратив чверть століття тому через хворобу.

"У селі вже цілодобово є вода. Якщо десь вона зникає, на те бувають різні причини, – люди вже починають дзвонити, питатися, чому немає води", – розповідає про власні будні Віктор Шмалько.

Комунальники, Дніпропетровщині
Комунальники, Дніпропетровщині5 канал

Його бригада з п'ятьох осіб обслуговує мережі чотирьох сіл – це 800 домоволодінь. З весни почали планові роботи з благоустрою вузлів водяної мережі. Нині у селах майже не лишилося старих труб, розповідає бригадир. Проте іноді доводилося працювати цілодобово.

"Був прорив на водогоні, працювали ми майже добу без перерви, не розгинаючись. Роботу закінчили о четвертій годині ранку. Хлопці виконали завдання", – зазначає керівник КП "Волоські мережі" Юрій Малько.

Комунальники, Дніпропетровщині
Комунальники, Дніпропетровщині5 канал

Комунальне підприємство з обслуговування водогону при сільраді створили три роки тому. Добудова мережі і подача всім без винятку питної води – один із амбітних планів громади, який майже реалізовано. З 30 км труб поміняти на пластикові залишилося півтора, розповідають у сільраді.

"Спочатку працювали ті, хто хотів зробити це в селі; ті, хто хотів реформувати нашу комунальну сферу; ті, хто повірив у те, що в селі можна зробити ефективну систему водопостачання. Дядя Вітя прийшов і сказав: "Я погоджуюсь". Ми шукали людей, які були з руками, головою, тому що це потрібно було зробити. У Віктора золоті руки, і ми до цього звикли, що в людини без ніг золоті руки", – розповідає староста Волоської сільради Андрій Пінчук.

Комунальники, Дніпропетровщині
Комунальники, Дніпропетровщині5 канал

Віктор Шмалько каже, що до роботи завжди спонукала відповідальність за родину – дружину, двох дочок та онука. Саме вони його і надихають на нові досягнення у житті.

Наталя Світлова, Олександр Пронський, Дніпропетровська область, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею:

Майже кратер вулкана: у Києві неподалік "Арсенальної" провалився асфальт на зупинці – ФОТО

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
ЄС оприлюднив декларацію до 5-річчя російської агресії в Криму
Наступний матеріал
Реабілітаційний бокс і сліп-терапі: розробки юних українських науковців вразили журі Diamond challenge
Loading...