Федеріка Могеріні
Федеріка Могеріні haaretz.com

ЄС оприлюднив декларацію до 5-річчя російської агресії в Криму

Читайте по-русски
Країни ЄС натякають: щодо агресора будуть застосовані нові жорсткі санкції за окупацію півострова та незаконне будівництво Керченського мосту

Європейський Союз ніколи не визнає незаконну анексію Криму. Про це заявила Верховна представниця ЄС Федеріка Могеріні у декларації до 5-річчя російської агресії в Криму.

У документі зазначається: Євросоюз залишається непохитним у підтримці суверенітету і територіальної цілісності України й запроваджуватиме нові санкційні обмеження.

Декларація засуджує напад Росії на українські судна біля Керченської протоки, незаконне будівництво Керченського мосту та мілітаризацію півострова.

Крім того, в ЄС закликають Москву звільнити військовополонених моряків і політв'язнів – Олега Сенцова, Едема Бекірова, Олександра Кольченка, Миколу Семену, Володимира Балуха, Еміра-Усеїна Куку та інших бранців Кремля.

"Після п'яти років незаконної анексії Автономної Республіки Крим та міста Севастополя Російською Федерацією, Європейський Союз залишається непохитним у своїй прихильності суверенітету і територіальної цілісності України. ЄС нагадує, що він не визнає і засуджує це порушення міжнародного права. Це виклик міжнародній безпеці, правовому порядку, який гарантує територіальну цілісність, єдність і суверенітет усіх держав", – наголосила Верховна представниця ЄС.

Нагадаємо, 15 березня у США запровадили нові санкції проти Росії. Обмеження пов'язані з агресією РФ в Україні. Того ж дня Європейський Союз офіційно запровадив санкції проти росіян за захоплення українських моряків поблизу Керченської протоки в листопаді 2018 року.

Попередній матеріал
Трагедія у Новій Зеландії: за кілька хвилин до атаки терорист направив лист прем'єру
Наступний матеріал
"У нього золоті руки": на Дніпропетровщині чоловік без ніг став відмінним комунальником
Loading...