patrioty.org.ua

Росія не може бути стратегічним партнером ЄС через агресію проти України – проект резолюції

Читайте по-русски
Поступове повернення до "business as usual" з агресором поки неможливе

Допоки триває агресія проти України та анексія Кримського півострова, Росія не може більше вважатися стратегічним партнером Євросоюзом. Про це йдеться у проекті резолюції Європарламенту щодо політичних відносин ЄС-Росія, яку мають проголосувати уже завтра, 12 березня, передає "Укрінформ".

"Європарламент підкреслює, що нелегальна окупація та анексія українського регіону Криму Росією, її пряма і непряма участь у воєнному конфлікті на сході України та продовження порушення територіальної цілісності Грузії та Молдови є навмисним порушенням міжнародного права, демократичних принципів і основоположних прав", – зазначається у тексті документа.

В Європарламенті наголошують: за наявних обставин Росія не може більше розглядатися як "стратегічний партнер". Тому поступове повернення до "business as usual" з агресором поки неможливе. Для цього потрібне дотримання Росією Мінських угод та відновлення територіальної цілісності України.

Також європарламентарі пропонують переглянути Угоду про партнерство і співробітництво між Євросоюзом та РФ. Загалом же проект резолюції містить заклик до всеосяжної переоцінки відносин з РФ.

Крім того, у Брюсселі висловлюють глибоке занепокоєння зв’язками російського керівництва із крайніми правими та популістськими націоналістичними партіями в ЄС, включаючи Угорщину.

Дії РФ в Азовському морі рішучо засуджуються. В Європарламенті кажуть: це демонстрація порушення міжнародного морського права та міжнародних зобов'язань, включаючи будівництво Керченського мосту.

Авторкою проекту резолюції є парламентарій з Латвії Сандра Калнієте.

Дивіться також фотогалерею за темою: 

У Сан-Франциско влаштували акцію на підтримку незаконно заґратованих у РФ українських моряків: як це було – ФОТО

Сан-Франциско, акція
/
Сан-Франциско, акція
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
США готові фінансово підтримати свободу інтернету в Україні – умови
Наступний матеріал
Сніголавинна небезпека сягає 4-го ступеня: у Карпатах випало 80 см снігу
Loading...