Ухвалення Генеральною Асамблеєю ООН резолюції – це документація чергового міжнародного злочину Росії. Таку заяву зробив Президент України Петро Порошенко у своєму дописі щодо рішення Генасамлеї.
Глава держави наголосив, що цей документ не лише заклик міжнародної спільноти звільнити українських моряків, а й консолідація сил задля деокупації Криму.
"Агресивно мілітаризуючи регіон, Кремль продовжує дестабілізувати світову стабільність і порядок. Спершу, окупацією українського Криму, він розтоптав принцип непорушності кордонів. А тепер хоче перетворити Чорноморсько-Азовський регіон на сіру зону свого виняткового контролю. Нині під прицілом Кремля – не лише свобода судноплавства, а й режим нерозповсюдження ядерної зброї", – написав Порошенко.
В українському МЗС, коментуючи резолюцію зазначили, що Росія застосувала "відчайдушні потуги", аби зашкодити ухваленню документа. В заяві зовнішньополітичного відомства йдеться: Російська Федерація порушила свої зобов'язання у межах низки міжнародних договорів, зокрема, Конвенції ООН про морське право та Будапештського меморандуму.
"За російської окупації Крим перетворився на потужну військову базу, яка загрожує безпеці та стабільності не лише Чорноморського регіону, а й Середземномор’ю та Близькому Сходу. Важливим елементом резолюції є засудження побудови та відкриття Російською Федерацією Керченського мосту, а також збільшення військової присутності Російської Федерації в акваторіях Чорного і Азовського морів", – йдеться в заяві.
Резолюцію прокоментував і заступник міністра закордонних справ України Сергій Кислиця.
"Ухвалений документ є виявом широкої підтримки українській стороні і чітким сигналом державі-агресору щодо провокацій", – заявив він. І поза увагою, – вважають в МЗС, – такі дії міжнародна спільнота не залишить.
Відповідну резолюцію ухвалили на засіданні Генасамблеї організації в Нью-Йорку. За відповідне рішення проголосували 66 країн, 72 утрималися. Проти висловилися 19. Серед них Росія, Вірменія, Білорусь, КНДР, Куба, Іран, Венесуела та інші.
Згідно з приписами резолюції, ООН закликає РФ негайно припинити мілітаризацію Чорноморського та Азовського регіонів, адже це загрожує не лише Україні, а й "підриває безпеку та стабільність сусідніх держав та регіону Європи". В документі також застерегли Кремль від порушення норм міжнародного права щодо пересування акваторією Чорного та Азовського морів, засуджується будівництво Керченського мосту.
В ООН висунули Росії ще кілька вимог, зокрема, звільнення захоплених українських суден і моряків, виведення військових сил з окупованих територій Криму.