Петро Порошенко
Петро Порошенко Фото Адміністрація президента

Російським суднам має бути заборонений вхід у порти Європи та США – Порошенко

Україна діє в рамках Конвенції ООН про свободу судноплавства та двосторонньої угоди з РФ. Остання ж ігнорує міжнародні домовленості

Росія протистоїть всьому світу, блокуючи свободу судноплавства в українських територіальних водах. Про таке Президент Петро Порошенко заявив в інтерв’ю американському телеканалу Fox News.

"Я хочу донести абсолютно чітку інформацію. Українські торговельні судна, українські воєнно-морські сили діють відповідно до норм міжнародного права", – наголосив Глава держави.

Він також додав: Україна діє в рамках Конвенції ООН про свободу судноплавства, а також двосторонньої українсько-російської угоди, де визначено спеціальний статус Керченської протоки та Азовського моря

"І це українські і російські води – як Керченська протока, так і Азовське море", – відзначив Порошенко.

Таким чином, каже Президент, українські військові судна не зобов’язані робити запит, або просити будь-якої іншої форми погодження від РФ. Натомість російські компанії, які працюють в Керченській протоці, знаходяться у санкційних списках США та Євросоюзу і співпраця з ними є незаконною.

"В цій ситуації Росія протистоїть всьому світу. Росія блокує свободу судноплавства в українських територіальних водах", – заявив Глава держави.

Окрім того, що від дій РФ наша країна несе збитки, прохід через Керченську протоку заблокований і для суден, які ходять під прапорами країн ЄС. "В цій ситуації російським суднам має бути заборонений вхід у європейські та американські порти", – переконаний Порошенко.

Він також додав: Україна готова до координації дій з партнерами у цьому питанні.

Дивіться також фотогалерею: 

ЗМІ опублікували фото захоплених Росією українських катерів у Керчі

/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
В'ятрович опублікував фото майстра Йоди у вишиванці та підірвав ним мережу
Наступний матеріал
У Житомирі позашляховик влетів у карету "швидкої": щонайменше 7 потерпілих
Loading...