Міністерство закордонних справ України звернулося до держав-підписантів Будапештського меморандуму з вимогою проведення термінових консультацій. Про це йдеться в офіційній заяві на сайті зовнішньополітичного відомства в середу, 5 грудня.
"27 листопада 2018 року Міністерство закордонних справ України, на підставі пункту 6 Меморандуму, звернулося до країн-підписантів Будапештського меморандуму з вимогою проведення термінових консультацій з метою забезпечення повного дотримання зобов'язань та негайного припинення агресії РФ проти України", – зазначається в заяві МЗС.
Дипломати наголошують: держави-гаранти надали зобов’язання, що жодна їхня зброя ніколи не буде використовуватися проти України.
Як відомо, 24 роки тому Україна відмовилася від ядерної зброї в обмін на гарантії безпеки, що були закріплені Великою Британією, США та Росією у Будапештському Меморандумі. Тоді ж Україна долучилася до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї (ДНЯЗ).
"Зокрема, ці держави зобов’язалися утримуватися від загрози силою чи використання сили проти територіальної цілісності або політичної незалежності України... Саме ці гарантії уможливили ухвалення Верховною Радою України Закону України про ратифікацію ДНЯЗ", – нагадують дипломати.
При цьому 25 листопада Російська Федерація здійснила черговий акт збройної агресії проти України шляхом збройного нападу на кораблі ВМС ЗСУ неподалік Керченської протоки.
Як повідомляв 5.UA, ранком неділі, 25 листопада, в районі Керченської протоки корабель РФ протаранив український буксир. Унаслідок зіткнення в українського судна були пошкоджені головний двигун та обшивка. Потому з'ясувалося, що РФ застосувала зброю проти корабля ВМС ЗС України. Українські судна були захоплені Росією.
"Суд" окупованого Сімферополя заарештував на два місяці 24 українських моряка, які перебували на бортах захоплених росіянами суден "Яни Капу", "Бердянськ" і "Нікополь". Троє з них внаслідок інциденту зазнали поранень.
Дивіться також фотогалерею:
ЗМІ опублікували фото захоплених Росією українських катерів у Керчі





