5 канал

Агресія в Азовському морі: як західні країни реагують на свавілля Путіна & Ko

Заяви в бік Кремля лунають уже з вуст європейських лідерів – вимагають випустити на волю полонених українських моряків і повернути захоплені судна

Країни ЄС готують спільну заяву щодо захоплення Росією українських катерів та їхніх екіпажів. Брюссель обговорює нові санкції проти Кремля через агресію в Азовському морі. Питання деескалації ситуації також на порядку денному на безпековій конференції у Берліні. Тим часом світові лідери продовжують висловлювати підтримку Україні. Закликають Росію забезпечити свободу судноплавства та негайно гарантувати зменшення напруги в акваторії.

Випустити на волю полонених українських моряків та повернути захоплені судна – знову вимагають від Росії західні держави. Нині заяви в бік Кремля лунають уже з вуст європейських лідерів. Канцлер Німеччини ситуацію в Азовському морі обговорила з Путіним особисто телефоном. До Москви подзвонила сама – відразу після телефонної розмови з Президентом України. До розв'язання конфлікту Берлін закликає обидві сторони. А від Росії вимагає поважати міжнародне право.

"В цій ситуації обидві сторони мають докладати максимальних зусиль, щоб досягнути деескалації конфлікту. Потрібно активно діяти. Безумовно, захоплені моряки мають бути звільнені. А Росія має дотримуватися міжнародних норм морського права та поважати територіальний суверенітет держав", – зазначила міністр оборони Німеччини Урсула фон дер Ляєн.

Свій протест агресивним діям Кремля висловлює і Франція – безпосередньо на зустрічі чільників МЗС обох країн. Росію закликає припинити провокації в акваторії Чорного й Азовського морів та гарантувати роззброєння у регіоні.

"Ми вважаємо, що такий інцидент став можливим через значну мілітаризацію регіону, і він лише посилить напругу і стане причиною подальших серйозних конфліктів. Закликаємо всі сторони виявити стриманість. Я вже попередив Сергія Лаврова: ми очікуємо, що Росія якнайшвидше звільнить військовополонених та кораблі. Також закликаю українських колег сприяти деескалації ситуації в регіоні", – наголосив Жан-Ів Ле Дріан.

До заяв колег долучається і Туреччина. Каже, безпека в Чорноморському регіоні надважлива для стабільності всієї Європи.

"Ми вкотре закликаємо наших російських та українських друзів розвязувати проблеми шляхом діалогу. В час, коли світові загрожують інші політичні, економічні та воєнні виклики, ми воліли б бачити обидві країни у мирі, аніж у конфронтації одна з одною", – заявив президент Реджеп Таїп Ердоган.

Натомість Україна наполягає: немає обох сторін. Агресор один – це Росія. Європу закликає до рішучих дій. До Євросоюзу українські депутати надіслали звернення через морську агресію Кремля. Документ президенту Європарламенту вручив голова Верховної Ради Андрій Парубій. ЄС зі свого боку заявив: уже розглядає запровадження нових санкцій проти Москви. Їх обговорюватимуть упродовж тижня.

"В цьому контексті військовий інцидент посилює напругу до нового рівня, тож існує ризик того, що маленький конфлікт переросте у великий збройний. Для запровадження санкцій потрібна більшість голосів ЄС, і Естонія готова підтримати нові обмеження. Це єдиний переконливий спосіб показати Росії, що ми не жартуємо", – запевнив міністр оборони Естонії Юрій Луїк.

Схожим чином висловився і президент Польщі Анджей Дуда: "Якщо запровадять якісь міжнародні заходи, то звісно, Польща підтримає їх. Навіть якщо це будуть нові санкції. Ми готові на все, щоб завершити цей конфлікт. Гинуть люди, і безсумнівно, слід докласти всіх зусиль, щоби покласти цьому край".

Солідарність з українським народом висловили і Сполучені Штати. На сайті Держдепу поведінку Кремля в Керченській протоці назвали небезпечною та вимагають звільнити українські кораблі й екіпажі. Міжнародна спільнота в один голос закликає поважати суверенітет і територіальну цілісність України, а також її право на свободу судноплавства, гарантоване міжнародними нормами.

Христина Катарина, "5 канал"

ЗМІ опублікували фото захоплених Росією українських катерів у Керчі

/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Не треба бігти скуповувати сірники, жодних обмежень на зняття депозитів, обмін валют та поїздки за кордон не буде – Порошенко
Наступний матеріал
Воєнний стан оминув Київ, проте вплинув на життя киян: як саме
Loading...
Україна закликає ЄС запровадити нові санкції проти Росії через атаку в Керченській протоці

Україна закликає ЄС запровадити нові санкції проти Росії через атаку в Керченській протоці

У Європарламенті обговорять нові санкції проти РФ через дії в Азовському морі

У Європарламенті обговорять нові санкції проти РФ через дії в Азовському морі

Засідання РНБО щодо атаки РФ на українські кораблі в Азовському морі – відео

Засідання РНБО щодо атаки РФ на українські кораблі в Азовському морі – відео

Україна закликає до екстреного засідання Ради Безпеки ООН через напад РФ в Керченській протоці

Україна закликає до екстреного засідання Ради Безпеки ООН через напад РФ в Керченській протоці

Порошенко збирає Воєнний кабінет через ситуацію в Керченській протоці

Порошенко збирає Воєнний кабінет через ситуацію в Керченській протоці

Пристрасті в Керченській протоці: хронологія подій та останні дані про свавілля РФ

Пристрасті в Керченській протоці: хронологія подій та останні дані про свавілля РФ