Катери типу "Кентавр"
Катери типу "Кентавр" Facebook / ВМС ЗС України

За міжнародним морським правом, будь-який військовий корабель має право заходити до Керченської протоки – радник Клімкіна

Росія намагається брехати всім, що до Керченської протоки мають право заходити тільки військові кораблі РФ

В ефірі "5 каналу" радник міністра закордонних справ України Тарас Качка припустив, наскільки своїм флотом якась із держав може заступися за Україну.

"Це буде насправді історична зміна. Тому що те, чого намагається добитися РФ – хоче повернути Азов в часи Російської імперії чи в часи окупації Криму Російською імперією, коли Азов був внутрішнім озером Російської імперії. І нам очевидно, що ту позицію, яку ми на сьогодні займаємо, – це те, що Керченська протока є міжнародною протокою. Відповідно, всі військові кораблі можуть користуватися свободою навігації. Зрозуміло, що там є певні нюанси, на яких наголошує РФ. Про те, що це нібито внутрішні води, обмеження навігації військових кораблів третіх країн, але це, власне, служить лише на користь РФ. Я вже не кажу про те, що РФ не дотримується нашої двосторонньої правової бази. Вона де-факто стає нікчемною, оскільки не виконує жодних своїх зобов'язань", – сказав український дипломат.

Качка підсумував: "Відповідно до міжнародного морського права, будь-який військовий корабель має право входження до Керченської протоки. Я думаю, що чіткі заяви з боку морських держав щодо можливості направлення військових кораблів туди будуть великим ляпасом для РФ, бо РФ намагається з покер-фейсом брехати всім, що туди мають право заходити тільки військові кораблі Російської Федерації, що суперечить усім базовим нормам міжнародного морського права".

Попередній матеріал
Розвіддані вказують на можливе захоплення Маріуполя та Бердянська – Єльченко в ООН
Наступний матеріал
Росія має повернути Україні кораблі та звільнити моряків – заява ПА ОБСЄ
Loading...