Санкції щодо Росії
Санкції щодо Росії 24tv.ua

"Немає виправдання її агресії": 33 країни закликали всі держави ООН покарати Росію санкціями

Представник Євросоюзу при ООН наголосив, що пріоритетне місце на порядку денному займає ситуація в Азовському морі

Усі 28 членів Євросоюзу та ще 5 країн закликають усі держави-члени Організації Об'єднаних Націй запровадити санкції проти Росії за окупацію Криму. На цьому наголосив представник ЄС при ООН Жоао Вале де Алмейда під час виступу на дебатах Генасамблеї ООН, передає УНІАН.

Він представляв позицію всіх країн-членів Європейського Союзу та країн-кандидатів на вступ – Республіки Північна Македонія, Чорногорії та Албанії, а також Молдови та Грузії – вони долучилися до цієї заяви.

Де Алмейда заявив про засудження незаконної анексії півострова Росією, а також про непохитну підтримку суверенітету, територіальної цілісності, єдності та незалежності України у межах її міжнародно визнаних кордонів.

"Ми знову підтверджуємо наше засудження цього порушення міжнародного права і залишаємося налаштованими повністю втілити нашу політику невизнання, в тому числі за допомогою обмежувальних заходів. Ми знову закликаємо країни-члени ООН розглянути аналогічні заходи з невизнання відповідно до резолюції Генеральної асамблеї №68/262", – уточнив посол ЄС.

Крім того, він нагадав про українських бранців Кремля: "Європейський Союз закликає до звільнення близько 70 політичних бранців, які утримуються на Кримському півострові й на Росії, і зокрема Павла Гриба і Едема Бекірова, котрі потребують негайної медичної допомоги".

На думку представника європейської спільноти, пріоритетне місце на порядку денному займає ситуація в Азовському морі.

"ЄС висловлює надзвичайну занепокоєність через небезпечне посилення напруженості в Азовському морі та Керченській протоці, а також порушення Росією міжнародного права, яке призвело до захоплення українських суден та екіпажів, відкриття вогню по ним, поранення кількох українських військовослужбовців. Немає виправдання застосуванню військової сили Росією", – наголосив де Алмейда.

Попередній матеріал
В Україні меншає ВІЛ-інфікованих серед молоді – завдяки чому
Наступний матеріал
Курс України в ЄС та НАТО, закріплений в Конституції, набув чинності
Loading...