Війна на Донбасі проти російської окупації в об’єктиві італійського фоторепортера
Війна на Донбасі проти російської окупації в об’єктиві італійського фоторепортера Фото lastampa.it

П'ять років агресії РФ: МЗС заявляє про 13 тисяч загиблих і 30 тисяч поранених

Ще півтора мільйона українців стали переселенцями

Від початку агресії Росії проти України загинуло майже 13 тисяч осіб, 30 тисяч поранені, ще 1,5 мільйона стали переселенцями. Про це йдеться в заяві Міністерства закордонних справ України з приводу 5-х роковин початку збройної агресії Росії проти України.

У МЗС наголосили: "Результати агресії – драматичні і безпрецедентні для післявоєнної Європи: близько 13 тисяч вбитих, 30 тисяч поранених, 1,5 мільйона переселенців, масоване руйнування Донбасу, узурпація української власності в окупованому Криму, масштабні порушення окупаційною владою прав людини та міжнародного гуманітарного права, політичні переслідування та залякування українських громадян з метою придушення будь-яких проявів анти-окупаційних настроїв, прискорена масштабна мілітаризація окупованого півострова".

Як нагадали у зовнішньополітичному відомстві, 5 років тому Росія, грубо порушуючи міжнародне право, розпочала окупацію Криму. І хоча незаконний фейковий референдум і російський статус Криму не був визнаний міжнародною спільнотою, неготовність міжнародної спільноти рішуче відреагувати на зухвалий акт агресії з боку Росії дозволила злочинному кремлівському режиму продовжити агресію та окупувати частину українського Донбасу, наголосили в МЗС, додавши, що 25 листопада Росія вкотре здійснила відкритий акт агресії проти України, атакувавши українські кораблі в Керченській протоці та нейтральних водах Чорного моря.

При цьому в МЗС наголосили, що створено потужну міжнародну коаліцію, яка активно підтримує Україну, нарощує тиск на Росію, вимагаючи повної деокупації українських територій і підвищуючи ціну продовження агресії. У зв’язку з цим в МЗС наголосили, що спільна вимога України і міжнародних партнерів від Росії – негайне звільнення всіх політв’язнів і військовополонених. Подальше зволікання Москви з виконанням цієї вимоги повинно мати цілком конкретні, в тому числі санкційні наслідки, заявили у відомстві.

Крім того, в міністерстві наполягають, що припинення агресії РФ в Донбасі має опиратися на повноцінну миротворчу місію ООН, мандат якої має діяти на всій зоні конфлікту.

Попередній матеріал
Миротворці ООН на Донбасі: Порошенко закликав Генсека ООН зробити перший крок і направити технічну оціночну місію на схід України
Наступний матеріал
В Україні меншає ВІЛ-інфікованих серед молоді – завдяки чому

Міністри з Чехії та Бельгії відвідають Маріуполь – мета візиту

В ООН порахували, скільки осіб стали жертвами війни на Донбасі

"Для мене батько – справжній Герой": у Миколаєві встановили меморіальну дошку загиблому морпіху

Єльченко про важливість технічної місії ООН на Донбасі: "Це може стати поштовхом для Радбезу"

Засідання Генасамблеї ООН за участі Порошенка відбудеться сьогодні: що ініціювала Україна

Через ворожі обстріли 3-є українських армійців поранені: сили ООС не забарилися з відповіддю