Володимир Єльченко UKR Mission to UN/місія України в ООН

Єльченко про важливість технічної місії ООН на Донбасі: "Це може стати поштовхом для Радбезу"

Така група зробить аналіз технічного та військового аспекту, що в майбутньому допоможе обговорити питання миротворців, зазначив дипломат

На український Донбас варто відправити технічну місію ООН. Це допомогло б зрушити з місця питання запровадження миротворчої місії. В цьому переконаний постійний представник України при ООН Володимир Єльченко.

За його словами, така група зробить аналіз технічного та військового аспекту, що в майбутньому допоможе обговорити питання миротворців у Раді Безпеки.

"Якщо б така група приїхала на Донбас, подивилася і принаймні написала якісь попередні висновки, це могло би підштовхнути і Раду безпеки ООН для початку обговорення цього питання", – заявив дипломат.

Єльченко також додав, що українська сторона прагне більшої активності від Генсека ООН. Зокрема, у питанні звільнення українців – бранців Кремля. Він сподівається, що до цього Антоніо Гутерреша спонукає колективне звернення, під яким підписалися майже 25 тисяч людей. Його Генсеку вже сьогодні має особисто передати Президент Петро Порошенко під час двосторонньої зустрічі.

"Є стаття 99 статуту ООН, яка дає можливість Генеральному секретареві особисто вживати певних заходів. Надіслати якусь групу, призначити якого спеціального представника, який поїде в Україну. Це може бути технічна місія ООНівська, про яку ми вже давно говоримо, яка би підготувала підґрунтя для розгортання миротворчої місії", – зазначив Єльченко.

Глава держави перебуває із візитом у Нью-Йорку. Петро Порошенко, зокрема, візьме участь сьогодні в засіданні Генеральної асамблеї ООН. Уперше в історії у Радбезі пройдуть пленарні дебати щодо ситуації на тимчасово окупованих територіях України. Глава української держави вкотре з найвищої трибуни світу говоритиме про злочини, скоєні Росією, та широкомасштабний вимір російської агресії. В межах візиту відбудеться ряд двосторонніх зустрічей.

Попередній матеріал
У Михайлівському соборі проходить панахида за загиблими під час Революції Гідності – відео
Наступний матеріал
"Недостатня увага надихнула Кремль": Клімкін закликав Захід до реальних дій щодо РФ через її агресію проти України
Loading...

Засідання Генасамблеї ООН за участі Порошенка відбудеться сьогодні: що ініціювала Україна

США в ООН: Виведення військ РФ – єдиний шлях розв'язання конфлікту в Україні

ООН створила Об'єднаний фонд гуманітарної допомоги Україні

Росія скликає Радбез ООН щодо Мінських угод – Україна вважає це "димовою завісою"

В ООН порахували, скільки осіб стали жертвами війни на Донбасі

Через ворожі обстріли 3-є українських армійців поранені: сили ООС не забарилися з відповіддю