ООН
ООН zn.ua

ООН створила Об'єднаний фонд гуманітарної допомоги Україні

Загальні потреби для гуманітарної допомоги жителям сходу України на 2019 рік становлять $162 млн

Помічниця генерального секретаря ООН з гуманітарних питань Урсула Мюллер на спеціальному засіданні ООН щодо Плану гуманітарної допомоги на сході України на 2019 заявила, що в ООН заснували об’єднаний фонд гуманітарної допомоги Україні. Також в організації закликали донорів долучитися до нього, щоб допомогти жителям Донбасу, які страждають від збройного конфлікту. Про таке повідомив "Укрінформ".

"Я рада сьогодні оголосити про створення Об'єднаного фонду гуманітарної допомоги Україні і закликаю донорів долучатися до нього", – наголосила Мюллер.

За її словами, низка країн вже внесли свої кошти до фонду.

"Сьогоднішня дискусія дає нам змогу ще раз звернути увагу на гуманітарні наслідки конфлікту. Поки політичні дискусії продовжуються, ми не мусимо забувати людське обличчя цієї кризи і її вплив на цивільне населення, звичайних людей, які стикаються з її наслідками щодня", – зазначила посадовець.

Під час засідання також виступили заступник постійного представника України при ООН Юрій Вітренко, представники Європейського Союзу, Польщі, Великої Британії, Німеччини, Франції, Швеції, Російської Федерації, Литви, Сполучених Штатів Америки.

Крім того, на прямому відеозв'язку з Києва в обговоренні взяли участь міністр України з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Вадим Черниш таі координатор системи ООН в Україні, координатор ООН з гуманітарних питань Оснат Лубрані.

Слід зазначити, що новостворений Об'єднаний фонд гуманітарної допомоги Україні (Ukraine Humanitarian Pooled Fund) є одним з так званих Country-based Pooled Funds ("Країнових об’єднаних фондів") ООН, які дозволяють донорам – урядам, міжнародним та неурядовим організаціям – направляти свої внески на підтримку місцевих гуманітарних зусиль. Таким чином, кошти можуть доходити до гуманітарних партнерів у зонах конфлікту вчасно, скоординовано та цілеспрямовано.

Мюллер наголосила, що загальні потреби для гуманітарної допомоги жителям сходу України, які страждають від збройного конфлікту по обидві сторони лінії розмежування, на 2019 рік становлять $162 млн.

Попередній матеріал
Радбез ООН: В Україні немає "внутрішнього конфлікту", бо Крим і Донбас окупують російські солдати
Наступний матеріал
Брифінг керівництва МОЗ під будівлею Окружного адміністративного суду Києва – відео
Loading...

В ООН порахували, скільки осіб стали жертвами війни на Донбасі

"Нічого принципово нового": Клімкін пояснив, чого бракує у плані спецпредставника ОБСЄ щодо Донбасу

У Міноборони розповіли, як Кремль використовує ФСБ на непідконтрольних Україні територіях

ОБСЄ пропонує створити спільну місію з ООН на Донбасі – Клімкін

СММ ОБСЄ помітила на сході десятки вагонів з вугіллям, що вивозили до РФ – яка була реакція окупантів

"Росія почала процес легалізації невизнаних республік": в ОРДЛО поширюють черговий фейк – ІС