Джамаль Хашкаджі
Джамаль Хашкаджі 5.ua

В ООН назвали вбивство саудівського журналіста навмисно спланованим

  У злочині звинуватили офіційних осіб Саудівської Аравії

  Вбивство саудівського журналіста Джамаля Хашкаджі було спланованим.

  Про це заявила спеціальний доповідач ООН з питань позасудових, прискорених та свавільних страт Агнес Каламард, яка очолює незалежне розслідування загибелі журналіста, пише "Укрінформ" з посиланням на Reuters.

  "Зібрані під час відрядження до Туреччини докази достовірно свідчать, що пан Хашкаджі став жертвою жорстокого навмисного вбивства, спланованого та скоєного офіційними особами Саудівської Аравії", – заявила Каламард.

  Вона додала, що очолювана нею команда із трьох експертів "не змогла точно встановити, чи початковий намір передбачав викрадення пана Хашкаджі з його вбивством лише у випадку провалу викрадення".

  За словами представниці ООН, саудівські посадовці "серйозно підірвали" та затягнули зусилля Туреччини із розслідування на місці злочину в стамбульському консульстві.

  2 жовтня 2018 року саудівський журналіст і колишній радник багатьох урядовців Ер-Ріяду Джамаль Хашкаджі вирушив до свого посольства у Стамбулі за документами про розлучення. Утім, так і не повернувся.

  За версією слідства, Джамаль Хашкаджі випадково загинув під час бійки. 18 підозрюваних у цій справі вже арештували. У зв'язку зі скандальним вбивством у відставку відправили заступника глави саудівської розвідки Ахмада Ассірі та королівського радника Сауда аль-Катані.

  Чоловік був суворим критиком офіційної влади Саудівської Аравії. Офіційна Анкара запідозрила Ер-Ріяд у вбивстві журналіста і навіть провела обшуки у дипустанові та резиденції посла. Водночас Саудівська Аравія свою причетність до зникнення Хашкаджі до цього категорично заперечувала. За однією з версій слідства журналіста вбили та розчленували. Потім вивезли з території посольства.

  Попередній матеріал
  "Загроза цілком реальна": Волкер знову прокоментував допуск спостерігачів РФ до виборів в Україні
  Наступний матеріал
  В аеропорту Одеси вимушено приземлився літак
  Loading...

  Підозрюваних у вбивстві журналіста Сергієнка залишили за ґратами

  Убивство журналіста Веремія: в суді не змогли оголосити додаткові томи справи

  Убивство активіста "Сармата": у Львові затримали підозрюваного в організації злочину

  Звільнення Зураба Аласанії: наглядова рада опублікувала протокол засідання

  Грантодавець "Суспільного" USAID призупинив дію договору через звільнення Аласанії

  Журналіст поставив вісім запитань активістам, які захищають Зураба Аласанію