Треті роковини вбивства Павла Шеремета
Треті роковини вбивства Павла Шеремета 5 канал

Два роки без Павла: що відомо у справі вбивства журналіста Шеремета – сюжет

Перший підозрюваний уже є, але його не ідентифікували – про це в поліції повідомили лише в другу річницю загибелі

Хто вбив Павла Шеремета? Журналістська спільнота вимагає від правоохоронців публічного звіту про перебіг розслідування, адже досі не встановлені ані замовники, ані виконавці злочину. Навіть більше – справа засекречена. Кілька десятків друзів та колег зібралися вранці на місці трагедії, а саме – перехресті вулиці Хмельницького та Франка, – де 20-го липня два роки тому вибухнула машина, в якій їхав Павло Шеремет. Що нині відомо про цей злочин – далі.

Два роки тому, 20-го липня близько 8-ї ранку, Павло Шеремет виїхав із дому на ефір у редакцію радіо "Вєсті". За кількадесят метрів машина вибухнула, а журналіст помер у кареті швидкої допомоги.

Щороку о тій самій годині десятки друзів та журналістів приходять на місце, де здетонував саморобний вибуховий пристрій у автівці Павла Шеремета. Для того, щоби згадати журналіста, а також поставити головне питання слідству – хто його вбив?

Під улюблену музику Павла світлофор швидко перетворюється на меморіал. Біля портрета усміхненого Шеремета – хтось поставив пляшку Мінського пива. Друзі трактують – це і прив'язка столиці Білорусі як місця народження журналіста, і спогад про його життєрадісність.

Не можна було не помітити Шеремета і в журналістиці. Банкір за освітою працював у газетах, на радіо та телебаченні трьох країн – Білорусі, Росії та України. Усюди не боявся критикувати владу. Саме професійну діяльність правоохоронці вважають головним мотивом убивства. Але – ані замовників, ані виконавців досі не встановили. А торік – взагалі засекретили справу.

"До цього часу в нас був хоча би доступ до реєстрів судових рішень, і ми могли зрозуміти, яким чином рухається слідство, що роблять слідчі. Зараз усі ці речі засекречені і ми не можемо взагалі жодним чином контролювати слідство", – каже головний редактор інтернет-видання "Українська правда" Севгіль Мусаєва Боровик.

Паралельно своє розслідування провели журналісти. По гарячих слідах опитали сусідів, зібрали, синхронізували та проаналізували сотні годин відео з камер спостереження поблизу дому Павла Шеремета. І за десять місяців – у фільмі оприлюднили важливі подробиці. Вночі перед убивством, коли чоловік та жінка закладали вибухівку, за цим стежили із двох машин. Одного водія – журналісти ідентифікували.

"В одній із машин перебував колишній працівник Служби безпеки України. На той момент ми не знали – чи він досі є працівником СБУ. Після публікації фільму СБУ заявила, що кілька років тому він звільнився. Ми не можемо точно знати, чи це є правдою, оскільки досі ніяких документів нам не показали", – розповідає співавтор фільму "Вбивство Павла" Анна Бабінець.

Документи про незаконне стеження у 2016-му за редакцією "Української правди" передали спецслужбам журналісти видання. Саме там останніми роками працював Павло. Але реакції – досі не дочекалися, стверджує головний редактор.

У редакції і досі не можуть заповнити лакуну, яку залишив по собі Шеремет. Колеги розповідають – блискучий аналітик ніколи не цурався роботи, за потреби писав новини, як звичайний кореспондент. І надихає колектив. Навіть нині.

"Його гасло "Прорвемося!" залишається з нами зараз. Це те, що власне, нас тримає на плаву, тому що інших зачіпок поки що немає", – зізнається редактор стрічки новин УП Валентина Романенко.

Перший підозрюваний уже є, але його не ідентифікували. Про це в поліції повідомили лише в другу річницю загибелі. Натомість журналісти вимагають у правоохоронців детального публічного звіту. Адже перше резонансне вбивство засновника "Української правди" Георгія Гонгадзе – досі так і не розкрили.

Леся Головата, Юрій Усик, "5 канал"

Другі роковини вбивства Павла Шеремета
Другі роковини вбивства Павла Шеремета5 канал

Попередній матеріал
Уколов пояснив, чому за поступки "євробляхерам" заплатить кожен українець
Наступний матеріал
Масова смертельна ДТП на Житомирщині: підсумковий сюжет
Loading...