Павло Шеремета
Павло Шеремета 5.ua

"Ні арештів, ні підозрюваних": про що йдеться у спеціальному звіті про вбивство Шеремета

12 липня було презентовано спеціальний звіт під красномовною назвою "Відмова від правосуддя" – він містить своєрідні підсумки дій правоохоронців у цій справі за рік, що минув

Міжнародний комітет захисту журналістів має великі сумніви, що Україна здатна об'єктивно та прозоро розслідувати резонансне вбивство Павла Шеремета, і закликає керівництво Євросоюзу зробити з цього приводу різку заяву. Про це повідомляє "5 канал".

Як зазначається, 12 липня Комітет презентував спеціальний звіт під красномовною назвою "Відмова від правосуддя". У ньому йдеться, зокрема, про те, що за рік Україна не спромоглася навіть надати докази, які підтверджували б гучні заяви про так званий "російський слід" у цьому злочині, а справа Шеремета, по суті, заморожена.

"Майже за рік після вбивства – ні підозрюваних, ні арештів, ані обвинувачень. Ми навіть не змогли дізнатися, хто ж конкретно відповідає за розслідування цієї справи – чи це генпрокурор, чи це голова Національної поліції", – відзначає координатор програми Комітету захисту журналістів у Європі та Центральній Азії Ніна Огнянова.

"Ми вимагаємо зосередитися на журналістській роботі Павла Шеремета в Україні як потенційному мотиві його вбивства. Ми просимо як українську, так і білоруську владу об'єднати зусилля у розслідуванні цього злочину", – наголошує Огнянова.

Також було сформульовано низку рекомендацій для української влади. Зокрема, у Комітеті вимагають регулярно інформувати суспільство про перебіг розслідування, надати родині Шеремета та їхнім юристам доступ до матеріалів слідства, а також залучити незалежних міжнародних слідчих.

"Ми підтримуємо пропозицію Президента України залучити незалежних міжнародних слідчих за згоди сім'ї Павла Шеремета задля ретельного вивчення кожного мотиву злочину", – повідомив виконавчий директор Комітету захисту журналістів Джоел Саймон.

Зазначимо, що на презентації звіту були присутні рідні і близькі Павла Шеремета – його цивільна дружина, дочка й мати, яка спеціально приїхала до Києва з Мінська. Людмила Шеремет мала зустрічі з керівництвом держави і каже – поки що тільки багато обіцянок.

"Вони усе кажуть, що це справа їхньої честі, і це дуже важливо. Я погоджуюся з ними, тому що це потрібно не тільки мені… Я думаю, що це передусім потрібно керівництву країни, яка будує демократію", – зазначила мати загиблого Людмила.

Вона додала: "Мені, звісно, боляче було би дивитися та знати ту людину, яка так глибоко ненавиділа мого сина, що позбавила його життя… Можу тільки сказати, що привело мене у відчай. Це вислів пана Авакова (міністр внутрішніх справ Арсен Аваков – 5.UA): він написав, що 8% дуже складних справ в Україні не розкриваються, і справа Павла Шеремета приходиться на ці 8%".

Довідково: Журналіст Павло Шеремет загинув вранці 20 липня в результаті вибуху авто керівника "Української правди" Олени Притули, в якому він перебував. Вибуховий пристрій, який підірвав автомобіль з журналістом Павлом Шереметом, був закладений близько до місця водія. Слідчі кваліфікували цю подію як умисне вбивство.

Попередній матеріал
"Щоб свої шанували, а чужі боялися": як Порошенко "Козацький хрест" в Сумах відкривав
Наступний матеріал
Чи бути Ryanair та пенсійній реформі: про що говорив Гройсман на засіданні уряду
Loading...