5 канал

США в ООН: Виведення військ РФ – єдиний шлях розв'язання конфлікту в Україні

  У Вашингтоні не сприйматимуть жодного результату, окрім повного відновлення контролю України над власними територіями

  Виведення російських військ з Донбасу та Криму – єдиний прийнятний результат і єдиний, який можна сприймати. Про таке заявив під час виступу в ООН американський дипломат Джонатан Коен, передає "Голос Америки".

  Під час промови в.о. посла США в ООН зазначив: вважає "іронічним" той факт, що саме Росія скликала засідання Радбезу, щоб обговорити виконання Мінських домовленостей, адже "саме Росія однозначно не виконує Мінські угоди".

  Офіційний Вашингтон укотре наголосив:

  "Росія продовжує озброювати, навчати, здійснювати керівництво та воювати поряд із пов'язаними з нею силами на сході України, прямо порушуючи свої зобов'язання в рамках Мінських домовленостей, включаючи негайне та всеохоплююче припинення вогню".

  Натомість Україна, зі слів Коена, залишається відданою мирному шляху вирішення конфлікту.

  Зважаючи на це, санкції проти РФ залишаться чинними, допоки Москва у повному обсязі не виконає Мінські домовленості і не поверне Крим під контроль України.

  "Ми не сприймемо нічого менше, ніж повне поновлення контролю України над власною територією, на сході України, в Криму, включаючи територіальні води", – повідомив представник Сполучених Штатів.

  Під час виступу в ООН він згадав також про гуманітарний аспект конфлікту.

  "Наближається п'ять років з початку російської агресії проти України, яка призвела до загибелі 10 400 осіб, переміщення 1,6 млн і поставила ще 3,5 млн у скрутне становище, коли вони потребують допомоги", – заявив Коен.

  Тим часом представник російської делегації, що ініціювала засідання Радбезу, відкинув звинувачення проти своєї країни. Більш того, він заявив, буцімто Україна "повністю і свідомо ігнорує та саботує Мінські домовленості", а Захід "покриває" таку поведінку.

  Нагадаємо, напередодні ввечері на Радбезі ООН однозначно заявили: в Україні немає "внутрішнього конфлікту", бо Крим і Донбас окупують російські солдати. Вісім країн – Франція, Німеччина, Польща, Бельгія, Велика Британія, Італія, Нідерланди та Швеція – висловили підтримку Україні та засудили російську агресію. 

  Попередній матеріал
  У Мінсоцполітики повідомили, за якого боргу відмовлятимуть у субсидії
  Наступний матеріал
  Кабмін знайшов спосіб, як частково повернути Супрун її обов'язки
  Loading...