5 канал

Полювання на ворожу техніку: українські армійці про врожай, який зібрали з допомогою "Стугни"

Вперше на цьому напрямку армійці використали протитанковий ракетний комплекс на початку січня – у бік опорного пункту українських захисників окупанти почали цілити з зенітної установки

П'ять днів – і в окупантів поруч Кримського мінус 4 одиниці техніки з екіпажами. У відповідь на постійні вогневі провокації сили ОС задіяли протитанковий резерв. Вжалили, як книжка пише. Ну як книжка – мануал щодо застосування протитанкового ракетного комплексу "Стугна". Один постріл – одне влучання. І так 4 рази. Більше розповість Вікторія Ковальова.

В районі Бахмутської траси об'єднані сили відкрили полювання на ворожу техніку. 

Армійці розповідають: від початку року ворог на цьому напрямку не давав підняти голову. Позиції українських захисників були постійно на прицілі.

"Ворог останнім часом знахабнів і без усякого сорому почав використовувати броньовану техніку на передньому краї. А найголовніше – почав застосовувати її по особовому складу. У зв’язку з тим ми застосували комплекс новітнього виробництва "Стугна-П", – пояснює армієць В’ячеслав.

Уперше на цьому напрямку армійці використали протитанковий ракетний комплекс на початку січня. У бік опорного пункту українських захисників окупанти почали цілити з зенітної установки.

"Це, виходить, від самого ранку був обстріл. Ми так до цього уваги не звернули, бо вже звикли. Потім почули гул техніки", – пригадує боєць із позивним "Олегович".

Його побратим "Михайлович" зазначає: бойовики думали, що вони непомітні і хотіли замаскувати техніку. Однак – не допомогло.

5 канал

Після цього армійці знищили ще три одиниці техніки ворога.

"За фактом КамАЗ з особовим складом, 2 МТ-ЛБ з зенітними установками, які працювали по наших хлопцях, і відповідно, "Урал" з особовим складом", – перерахував В'ячеслав.

Протитанковий ракетний комплекс "Стугна-П" – розробка українського Оборонпрому. На озброєння підрозділу він надійшов торік.

"Ця установка призначена для знищення танків, легкої бронетехніки та тяжкої бронетехніки. Також можна стріляти з неї на висоті 2,5 кілометри. Комплексом легко управляти. Ракета тримається свого центру. Вона поступає з лазерного променя. І туди з дуже великою швидкістю. Ракету не можливо загубити. Летить вона на дальність 2,5 км 5 секунд", – пояснює "Олегович".

З 4-х пострілів "Стугни-П" у бік ворога всі були вдалими.

"Наші вороги! В ваших снах приходити до вас злими помислами! Щоб ви зрозуміли, з нашої землі ви повинні вийти. А потрібно буде – ми застосуємо "Джевелін", – попередив "Михайлович".

Вікторія Ковальова, Петро Ковальов, "5 канал"

Попередній матеріал
Професія ХХІ сторіччя: як і на чому заробляють українські блогери
Наступний матеріал
У Луцьку батьки масово відмовляються вакцинувати новонароджених від туберкульозу і гепатиту: причини називають різні
Loading...

Ворог тримав під прицілом забороненої зброї 4 населені пункти минулої доби

Доба на передовій минула без втрат: ворог 11 разів порушив тишу

Активність безпілотників – не до добра: армійці про те, як визначають поведінку ворога на Маріупольському напрямку

Українська сторона ліквідувала 4-х терористів минулої доби – розвідка

Дії бойовиків змусили спостерігачів ОБСЄ покинути ділянку біля Золотого-2

На Донбасі загинув український захисник: бійці ООС завдали ворогу нищівного удару у відповідь