5 канал

Професія ХХІ сторіччя: як і на чому заробляють українські блогери

Досягти успіху в соцмережах не важко – початківцям радять обрати, про що писати, причому бажано бути експертом у цій галузі

Лікарі, вчителі, юристи, а тепер ще й блогери. У світі вже декілька років популяризують професію так званого блогера. Стати ним неважко, запевняють фахівці. Варто лише знайти свою тему та аудиторію. А також не забувати бути постійно у мережі – заливати світлини, писати довжелезні тексти. Куди важче набрати з десяток тисяч підписників. Саме вони іноді стають ключем до успіху та великих грошей. Адже за кількістю читачів до вас звертаються рекламодавці. То чи справді можливо заробляти на соцмережах – дізнавалася Дар'я Цисарук.

Блогери – нова професія цього сторіччя. Їх називають модним нині словом інфлюенсери. До їхніх порад прислухаються тисячі. Активно розвивати цей феномен у соцмережах розпочали ще зо п'ять років тому. Нині це не лише спосіб вираження своїх думок, а й непогана можливість підзаробити.

Майже двісті тисяч підписників і щодня низка пропозицій про співпрацю. В її інстраграмі – подорожі, поради із саморозвитку та модні тренди. Вести сторінку в соцмережі Еліна Крупська розпочала кілька років тому. Тоді дівчина навіть і не підозрювала, що, окрім задоволення, таке хобі приноситиме їй і чималі кошти. Перші десять тисяч підписників до неї пришли за два роки. А заразом і перші роботодавці.

"Здається, спочатку були якісь чохли для телефону. Після ста тисяч підписників ти вже можеш називатися блогером і просити за пост від 80 до 100 доларів", – розповідає блогерка.

5 канал

Втім спочатку за рекламу певних продуктів пропонували геть не гроші. Блогерам, аудиторія яких сягає від десяти до вісімдесяти тисяч, роботодавці пропонують так званий бартер, тобто рекламу в обмін на товар. Ті ж, хто має більше, ніж сто тисяч підписників, починають брати за це гроші. Один такий пост подекуди може коштувати від ста доларів. Тобто прорекламувавши, скажімо, п'ять різних продуктів, цілком можливо заробити до шести сотень доларів на місяць. Але така робота непостійна, твердить Еліна.

"Всі блогери мати основну роботу, крім своїх сторінок. Не можна розраховувати тільки на заробіток від соціальних мереж, тому що це максимально нестабільний заробіток, завтра у тебе п'ять пропозицій по роботі, післязавтра їх нуль. Щоб у тебе були рекламні пропозиції, тобі потрібно постійно бути в мережі", – зазначає Еліна.

Нині все без розбору дівчина не рекламує, ретельно перевіряє склад продукту та перш ніж порекомендувати – тестує його на собі. Траплялося, гроші за неякісний товар повертала виробникам. Адже репутація дорожча.

У свої 22 роки Еліна встигла попрацювати у відомій піар-агенції та навіть відкрити власний бізнес. Тепер займається створенням контенту для українських підприємців. У її штаті п'ятеро людей. Це веб-дизайнери та копірайтери.

"Наші клієнти – це підприємці, які зрозуміли, що соціальні мережі – це двигун прогресу і на них можна заробляти. Ми займаємося побудовою особистого бренду, це обов'язкового для будь-якого підприємця ХХІ століття", – пояснює блогерка.

Досягти успіху в соцмережах не важко. Початківцям радять обрати, про що писати, причому бажано бути в цій галузі експертом. Не менш важлива й "обгортка". Світлини мають бути в одній кольоровій гамі. А ось виставляти їх радять двічі на день, вранці та ввечері. Саме тоді кількість уподобань та переглядів більша, аніж у робочий час. Не слід нехтувати і спілкуванням зі своєю аудиторією в коментарях чи прямих ефірах.

"Людям важливо, що ти пишеш, що ти їм розповідаєш у сторіс (функція в Instagram– 5.UA), як ти реагуєш на коментарі і як ти спілкуєшся з людьми. Але ось перший візуальний гачок, який їх чіпляє – це те, який вигляд сторінка має в цілому, не можна сильно на цьому зациклюватися і копіювати інших", – пояснює веб-дизайнер Дарія Южакова.

Як заробити на соцмережах – поки що не вчать у вишах, утім, розповідають на курсах. Інтернет рясніє пропозиціями про запис на факультативи. Ціна – від двох сотень гривень. Не мало й книжок про те як стати популярним у мережі. Вони нині ледь не рекордсмени у продажах.

Дар'я Цисарук, Олександр Петровський, "5 канал"

Попередній матеріал
"Інформаційний вечір": ексклюзивні інтерв'ю з Миколою Полозовим та заступником Супрун – відео
Наступний матеріал
Полювання на ворожу техніку: українські армійці про врожай, який зібрали з допомогою "Стугни"

"Гра престолів": з'явилися перші фото з 8-го сезону відомого серіалу

Як дві краплі води: неймовірна схожість собак та їх господарів – фото

Як день і ніч: у Франції живе котик із двома обличчями – фото

Стало відомо, чому в потягах "Укрзалізниці" немає якісного інтернету

Очі, як жовто-блакитний прапор: у мережі з'явився шотландський котик із "бандерівським" поглядом

У мережі знайшли вкрадену хакерами базу даних понад 2 млрд користувачів