yabiladi.com

Миротворці ООН на Донбасі: Порошенко закликав Генсека ООН зробити перший крок і направити технічну оціночну місію на схід України

  На думку Президента України, Російська Федерація спотворила саму ідею і цілі миротворчої операції в Україні

  Справжня миротворча місія ООН із мандатом на всю окуповану територію включно з кордоном могла би стати вирішальним фактором миру і виконання Мінських домовленостей. Про це Президент України Петро Порошенко заявив, звертаючись з промовою до Генеральної асамблеї ООН у рамках спеціальних дебатів "Про ситуацію на тимчасово окупованих територіях України", повідомляє Укрінформ.

  "Ще в березні 2015 року я звернувся до Ради Безпеки ООН з проханням розмістити на території України миротворчу операцію під егідою ООН. Ця ініціатива була заблокована Російською Федерацією, яка відкинула можливість повноцінного залучення ООН до врегулювання конфлікту", – наголосив він.

  На думку Президента України, Російська Федерація спотворила саму ідею і цілі миротворчої операції в Україні. Порошенко додав, що Україна готова до конструктивного обговорення своєї миротворчої ініціативи, а першим кроком могла би стати технічна місія для оцінки параметрів миротворчої операції.

  "Технічна оціночна місія, яку Генеральний секретар ООН міг би направити на Донбас для розроблення відповідних варіантів, безумовно, допомогла б цьому обговоренню", – зауважив Президент.

  Порошенко вкотре зазначив: для України принциповим є те, що будь-яке рішення про створення миротворчої операції на Донбасі має поширювати її мандат на всю окуповану територію, включаючи кордон, і передбачати виведення російських військ та їхньої зброї з території України, а також розпуск усіх незаконних органів та структур.

  Попередній матеріал
  Рейтинг Порошенка зростає – опитування
  Наступний матеріал
  П'ять років агресії РФ: МЗС заявляє про 13 тисяч загиблих і 30 тисяч поранених
  Loading...

  Засідання Генасамблеї ООН щодо російської окупації – відео

  Рейтинг Порошенка зростає – опитування

  "Інформаційний вечір" на "5 каналі" – відео

  Відрядження технічної місії ООН на Донбас зрушить обговорення питання миротворців у Радбезі – Єльченко

  "Брехливі заяви оскаржуватимуть у суді": Луценко прокоментувала заяви Тимошенко про підкуп виборців Президентом

  Курс на ЄС і НАТО, закріплені підписом, і несподівано Туск українською – репортаж із Верховної Ради