Верховна Рада
Верховна Рада 5 канал

Курс на ЄС і НАТО, закріплені підписом, і несподівано Туск українською – репортаж із Верховної Ради

ЄС і НАТО підтвердили прагнення України до членства в Альянсі

Шлях до Європи із кров'ю та болем. Про євроатлантичні прагнення України напередодні 5-х роковин початку російської агресії говорили сьогодні у парламентських стінах. Саме там президент підписав зміни до конституції щодо визначеного шляху на вступ до ЄС та НАТО. Були присутні і європейські високопосадовці. Президент Європейської Ради Дональд Туск наголосив: без незалежної та безпечної України немає і Європи. Більше розповість кореспондент "5 каналу" Анна Мірошниченко.

У кулуарах депутатів небагато. Натомість багато ілюстрацій російської агресії. В інсталяціях і фотографіях того, що накоїла РФ в Україні за 5 років.

Спікер Верховнорї Ради Андрій Парубій підкреслює: "Путін – загроза для усього світу. Хто цього не хоче розуміти, хто боїться це визнавати, той насправді запрошує "руський мір" і зелених чоловічків до себе додому". 

Після 5 років війни Україна переконана: лише санкціями Путіна не спинити. Агресію треба блокувати на всіх фронтах й усім світом. Свої слова спікер адресує і європейській спільноті. Її високий представник – у залі. Президент Європейської Ради Дональд Туск говорить несподівано українською і для початку робить компліменти.

"Ви встояли у найважчу мить вашої історії. Ви встояли і будете залишатися гордими та незламними всупереч геополітиці, всупереч злим намірам агресивного сусіда та всупереч байдужості та лицемірству багатьох впливових гравців світової політичної сцени. Ми з вами", – сказав Туск.

Без України – немає Європи. Це лейтмотив промови голови Європейської ради. Але говорить він не лише про геополітичне. Зачіпає й внутрішню кухню.

"Боронь Боже не хочу вас повчати", – говорить політик.

У рік виборів дає Україні 5 порад. Уникайте радикального націоналізму і пропаганди, будуйте доброчесну державу, не вірте в те, що демократія – це пережиток минулого, повірте у молодь. І головне.

"Внутрішні конфлікти в наших країнах є подарунком для третьої сторони. Ваші опоненти чекають на привід, щоб зіпсувати солідарність між Київом і Брюселем. Сперечайтеся в міру і лишайтеся єдині в справах", – сказав політик.

Цю та чимало інших тез Дональда Туска зал супроводжує оплесками. Отримує комплімент і від українського президента.

"Ніколи голова Європейської ради не виступав українською з таким європейським оптимізмом... Дональд, українською, якої бракує деяким нашим депутатам", – сказав Порошенко.

Європейський вибір обійшовся Україні занадто дорого. Майже 3 тисячі військових віддали своє життя за це. Тому рух на захід – незворотній, каже президент. Нагадує, Верховна Рада нещодавно закріпила у Конституції курс на вступ до ЄС та НАТО. А свій підпис під документом Петро Порошенко ставить сьогодні у присутності високих гостей.

Порошенко говорить: "Сьогодні позиція Глави держави, Кабміну, керівництва парламенту є одностайна, я за це дуже дякую вам. Прошу засвідчити єдність влади усіх гілок в питанні європейської та євроатлантичної інтеграції". Із трибуни Президент укотре озвучив подальші євроінтеграційні плани. До 2023 року подати заявку на членство в Євросоюзі і отримати План дій щодо членства в НАТО.

Анна Мірошниченко, Юрій Усік, Олексій Тищенко, "5 канал"

Попередній матеріал
Миротворча місія ООН на Донбасі: Україна має підготувати законодавчу базу для її впровадження – Марчук
Наступний матеріал
Річниця Майдану: чи змінив він колективну свідомість українців – "БлогПост"

"Шлях – незворотний": як у ВР ухвалювали історичне рішення про курс України на ЄС і НАТО – підсумковий сюжет

ВР має розглянути зміни до Конституції про курс України на ЄС і НАТО: виступ Президента перед нардепами – відео

ВР закликала НАТО надати план дій щодо членства України в Альянсі

Пленарне засідання ВР, де мають розглянути зміни до Конституції про курс України на ЄС і НАТО – відео

"Не можна торгуватися стратегічним курсом": Гопко розповіла, як Рада готується до голосування за зміни в Конституції

Туск у ВР українською мовою: "Немає Європи без України, ЄС не змириться з жодним актом насильства в Азовському морі"