Комісія ООН з прав міжнародної торгівлі
Комісія ООН з прав міжнародної торгівлі uncitral.un.org

Відрядження технічної місії ООН на Донбас зрушить обговорення питання миротворців у Радбезі – Єльченко

  Українська делегація прагне більшої активності Генсека ООН щодо України, зокрема, й у питанні звільнення заручників

  Постійний представник України при ООН Володимир Єльченко заявив: Україна розраховує на те, що Генеральний секретар ООН скористається своїм правом відправити на Донбас технічну місію ООН для оцінки параметрів можливої миротворчої місії. Про таке повідомив "Укрінформ".

  "Є стаття 99 статуту ООН, яка дає можливість Генеральному секретареві особисто вживати певних заходів. Надіслати якусь групу, призначити якого спеціального представника, який поїде в Україну. Це може бути технічна місія ООНівська, про яку ми вже давно говоримо, яка би підготувала підґрунтя для розгортання миротворчої місії", – наголосив він.

  За його словами така місія могла би зробити аналіз хоча б технічного чи військового аспекту місії, необхідної кількості "блакитних шоломів" на Донбасі.

  "Якщо б така група приїхала на Донбас, подивилася і принаймні написала якісь попередні висновки, це могло би підштовхнути й Раду Безпеки ООН для початку обговорення цього питання", – зазначив постійний представник України при ООН.

  Крім того, Єльченко додав, що українська делегація прагне більшої активності Генсека ООН щодо України, зокрема, й у питанні звільнення заручників.

  На його думку, колективне звернення із майже 25-ма тисячами підписів, яке Президент України передасть Генеральному секретареві під час особистої зустрічі 20-го лютого в ООН, сприятиме активнішим діям з його боку.

  Довідково, розмови про можливість розміщення миротворців розпочали мало не від початку війни на сході України. 5-го вересня 2017-го року президент Росії Володимир Путін заявив, що згоден на миротворчу місію, однак тільки на лінії розмежування для забезпечення безпеки спостерігачів ОБСЄ. Українська сторона не згодна з таким варіантом, адже місія має контролювати й включно українсько-російську ділянку кордону. Євген Марчук зауважив: Росія і надалі блокуватиме можливість введення миротворчої місії ООН, проте Україні варто бути повністю готовою для її впровадження.

  Попередній матеріал
  Чи можуть за борги забрати квартиру: Мін'юст пояснить українцям, як захистися від необґрунтованих платежів за "комуналку"
  Наступний матеріал
  Розстріли на Майдані: Луценко назвав прізвища високопосадовців, щодо яких ГПУ завершила слідство
  Loading...

  80 млрд грн за 4 роки – Марчук розповів, скільки Україна виплатила жителям окупованого Донбасу

  Зустріч Президента України з представниками громадськості – відео

  Доба на фронті: дев'ять російських найманців знищено, у бійців ООС – четверо поранених

  "Зараз простіше воювати": на Приазовському напрямку активізувалися окупанти

  Ситуація в зоні ООС: про що звітують у Міноборони – відео

  Терористи почали нову добу з обстрілу українських позицій біля Катеринівки – штаб