Мовний табір для випускників на Закарпатті
Мовний табір для випускників на Закарпатті 5 канал

Випускникам угорсько- та румунськомовних шкіл допомагають вивчити українську – як працює мовний табір

Читайте по-русски
Перед заняттями у таборі педагоги попередньо пройшли курси у Києві та вивчили "слабкі" місця румунськомовних випускників на ЗНО з української мови

Чотирьом сотням випускникам шкіл із угорською та румунською мовами допоможуть підготуватися до ЗНО з української мови та літератури. На Закарпатті та Буковині на час весняних канікул відкрилися мовні табори. Ініціювали проект у Міністерстві освіти та науки за підтримки громадських організацій. На навчанні побувала знімальна група "5 каналу".

Випускник Крістіан із румунськомовного буковинського села. Хлопець вирішив відвідати мовний табір, щоб підготуватися до ЗНО.

"Сьогодні перший день підготовок, мені сподобалися методи подачі матеріалу. Це дуже ефективно. Я багато матеріалу встиг запам’ятати, записати, освоїти, повторити", – ділиться учень.

Мовні табори відкрилися у двох областях – Чернівецькій та Закарпатській, де чимало родин спілкуються угорською та румунською. Експрес-навчання проводять як місцеві педагоги, так і волонтери з інших регіонів країни. 

Перед заняттями у таборі педагоги попередньо пройшли курси у Києві та вивчили "слабкі" місця румунськомовних випускників на ЗНО з української мови. Викладач Світлана Руснак каже, заняття у мовному таборі для неї важливий досвід.

"Сьогодні я сказала, що після спілкування зі мною, ви отримаєте один бал за наголос, один бал за фонетику, і 6 балів за твір. Бо діти з румунськомовних шкіл дуже бояться писати твір. А я їм пояснила, що варто це робити, бо навіть якщо дитини отримає нуль балів за грамотність, вона має шанс отримати 6 балів за зміст", – пояснила викладачка української мови та літератури Світлана Руснак.

Організатори кажуть, навчання у мовному таборі відбуваються у креативному та полегшеному форматі порівняно зі звичайними уроками.

"Ми зараз пілотуємо цей проект, щоб протягом 4 днів діти отримали не стільки знання з української, як корисні лайфхаки, щоб діти могли пройти цей іспит. Програма мінімум – щоб більше дітей подолали поріг нездачі, програма максимум – зацікавити дітей українською культурою та мовою", – зазначає керівник освітнього напрямку ГО Globaloffice Любов Залюбовська.

Мовні табори працюватимуть протягом весняних канікул. Заняття розраховані на весь робочий день.

Майя Гуменна, Максим Козменко, "5 канал"

Попередній матеріал
Брифінг міністра соцполітики Андрія Реви щодо монетизації субсидій та індексації пенсій – відео
Наступний матеріал
В Україні потрібно ремонтувати рейки, адже швидкість перевезень різко знижується – ЗМІ
Loading...

Пленарне засідання ВР, на якому продовжать розгляд законопроекту про мову – завершено

"Таке вже не вперше": депутати про сьогоднішній розгляд у Раді мовного закону

"Можуть не встигнути і до 2-го туру": у "Самопомочі" порахували, скільки треба часу на ухвалення закону про мову

Чорно-біло і димно: відомий російськомовний гурт випустив новий кліп українською – відео

Закон про мову: в БПП висловили свої прогнози щодо голосування парламенту

Якщо мовний закон поставити до президентських виборів – отримаємо необхідну кількість голосів, якщо ні – є сумніви – Ємець