Депутат від "Самопомочі" Руслан Сидорович
Депутат від "Самопомочі" Руслан Сидорович 5 канал

"Можуть не встигнути і до 2-го туру": у "Самопомочі" порахували, скільки треба часу на ухвалення закону про мову

Читайте по-русски
Наразі розглянути встигли 821 правку

Уже другий тиждень поспіль порядок денний депутатів Верховної Ради незмінний – законопроект про державну мову. Народні обранці і досі не можуть впоратися з правками до документа. Їх понад дві тисячі. Напередодні, 20 березня, самі народні обранці заявляли, що проголосувати законопроект до першого туру президентських виборів не вдасться.

Наразі розглянути встигли 821 правку.

Нардеп від "Самопомочі" Руслан Сидорович каже, що йому незрозумілі затягування голосування з боку окремих депутатів з коаліції.

"В мене немає запитань, чому затягують розгляд законопроекту депутати від Опоблоку, очевидно, що вони виконують плани, роздані не в Україні, а в Кремлі, це видно навіть з їхніх коментарів. Але в мене є запитання до окремих членів коаліції, які беруть участь в зачитуванні тих поправок, адже той законопроект, який винесений до сесійної зали, дуже тяжко продискутований в комітеті Ради, де усі ці поправки були вже проговорені, де комітет вийшов на компромісну редакцію. Законопроект потребує може 5-10 правок", – коментує Сидорович.

Депутат сумнівається, що документ ухвалять і до другого туру виборів.

"Це констатація не тільки, що його не ухвалять до 1-го туру. В мене є сумніви, що вони встигнуть і до другого. До тисячної поправки до кінця пленарного тижня ми може й дійдемо. Це ще щонайменше 2 – 2,5 пленарних тижня потрібно. В місяці є два пленарних тижні. Виходить, що ми виходимо на теоретичне ухвалення закону щонайменше в травні", – порахував Сидорович.

Представник "Самопомочі" має припущення, чому затягують ухвалення законопроекту про мову.

"Або більшість розуміє, що у них немає 226 голосів і дуже не хочеться провалити цей закон перед першим чи другим туром виборів. Такий варіант я теж не виключаю. Щодо професійних дискусій – 3,5 року ці дискусії тривали в комітеті. Немає ідеальних людських законів. Але кращого закону (про державну мову – 5.UA), народженого в стінах комітету, ми у сесійній залі не народимо. Тому усі ці дискусії є абсолютно непотрібні, абсолютно беззмістовні", – додав депутат.

Попередній матеріал
У РФ почалися судові дебати у справі Павла Гриба – йому викликали "швидку"
Наступний матеріал
Ситуація в ООС: про що звітують в Міноборони – відео
Loading...

Стало відомо, коли парламент ухвалить закон про мову

Закон про мову: чи змінять жорсткі норми та чому голосування буде непростим

"Питання честі": Парубій розповів, коли Рада візьметься за закон про державну мову