Депутат Леонід Ємець
Депутат Леонід Ємець 5 канал

Якщо мовний закон поставити до президентських виборів – отримаємо необхідну кількість голосів, якщо ні – є сумніви – Ємець

Читайте по-русски
За словами представника "Народного фронту", кандидати в президенти бояться втратити голоси східних виборців через поширення фейків

Уже другий тиждень нардепи розглядають законопроект про державну мову. До документа внесли понад дві тисячі правок. Поки подужали лише понад 600. Як налаштовані на роботу депутати сьогодні знає кореспондентка "5 каналу" Анна Мірошниченко.

В кулуарах говорять, що навряд вдасться парламентарям ухвалити законопроект до початку виборів президента.

За словами представника "Народного фронту" Леоніда Ємця, шансів на ухвалення до кінця березня немає.

"Це, як мені відомо, така політична воля, мовляв, до того, щоб голоси східних виборців не втратити, прийняли рішення, що питання розглядатимуть до завершення президентської кампанії. Як на мене, є тоді серйозні сумніви, що нам взагалі вдасться цей закон проголосувати, оскільки згадаймо, як відбувалося голосування в першому читанні – 6 разів. Фракція БПП не давала необхідної кількості голосів, на жаль, поки публічно їх не примусили проголосувати. І така комбінація з голосуванням в 2-му читанні наповнює мене острахом, що ми взагалі можемо цей закон не побачити в тому вигляді, який дійсно буде забезпечувати захист української мови як державної мови", – прокоментував депутат.

Таку схему голосування Ємець пояснює тим, що кандидати у президенти бояться, що "вони, можливо, не донесли достатньої інформації про те, що мається на увазі під законом про державну мову".

"Дуже багато маніпуляцій є про мовних інспекторів, які бігатимуть за російськомовними і саджатимуть їх в каземати, примушуючи вчити українську мову. Фейків надзвичайно багато. А це закон, який стосується виключно мови державної. Він не стосується права розмовляти в себе вдома, на вулиці, на телеканалах, будь-де. Лише мова державних інституцій: судів, Кабміну, народних депутатів, президента, всіх інших, які працюють в державному апараті", – наголосив Ємець.

Депутат пояснив, для чого українській владі потрібен цей документ.

"Для того, щоб ми не плуталися в поняттях, юридичних. Для того, щоб була єдина мова діловодства, в країні повинна функціонувати одна державна мова. Якщо в нас буде багато мов регіональних, як цього хотіли Янукович і компанія, – це шлях виключно до федералізації. Ми постійно знаходитимемося в судах, виясняючи, що йшлося під одним чи іншим терміном", – коментує Ємець.

За словами представника "Народного фронту" існує варіант, за яким парламентарі назбирають достатню кількість голосів за законопроект.

"Я впевнений, якщо це питання поставити до президентських виборів – кандидат в президенти Петро Порошенко примусить проголосувати свою фракцію, бо інакше це буде удар по його політичній репутації і по тій ідеології, яка є в його кампанії – "Мова. Віра. Армія". Тому я переконаний, якщо цей закон поставити до президентських виборів – ми отримаємо необхідну кількість голосів. Якщо після – є питання. Ми бачили, як нам тяжко давалося голосування в першому читанні", – додав Ємець.

Попередній матеріал
Пленарне засідання ВР, де продовжуватимуть розгляд законопроекту про мову – відео
Наступний матеріал
Засідання ради регіонального розвитку Хмельницької області: виступ Президента України – відео
Loading...

Стало відомо, коли парламент ухвалить закон про мову

"БлогПост": Свіжі скандали виборчої кампанії та немирні акції Нацкорпусу

Непокаране зло: чому ВР провалила голосування щодо зняття недоторканності з Вілкула та Колеснікова – "БлогПост"

Новий український правопис: наскільки категоричним має бути очищення від радянського спадку

Клімкін пояснив, як позиція Будапешта щодо мови шкодить угорцям України

Закон про мову: чи змінять жорсткі норми та чому голосування буде непростим