Павло Клімкін
Павло Клімкін Скріншот відео

Клімкін пояснив, як позиція Будапешта щодо мови шкодить угорцям України

  А стосовно роздачі угорських паспортів міністра "особливо дратує" те, що консули проводять процедуру таємно

  Міністр закордонних справ України Павло Клімкін переконаний, що нинішня позиція Будапешта щодо мови шкодить українським угорцям.

  Про це він повідомив на своїй сторінці у Facebook.

  "Завтра відвідаю Ужгород. "Товариство угорської культури Закарпаття" запросило мене на своє засідання...Особливо ж для мене важливо буде поговорити з тими українськими угорцями, чиї інтереси безпосередньо зачіпають нинішня напруженість між Будапештом і Києвом", – написав міністр.

  Клімкін зазначив, що жодних "випадів" проти угорської громади у нього немає.

  "Так, я дискутую з офіційним Будапештом з питань викладання державної мови, я рішуче засудив практику масової роздачі угорського громадянства (причому таємної, що мене особливо дратує), але жодних випадів проти угорської громади у мене не може бути ні на практиці, ні в теорії! Навпаки, я завжди стверджував, що немає жодних підстав звинувачувати угорців з подвійним громадянством у зраді чи сепаратизмі", – наголосив очільник МЗС.

  Клімкін пояснив, чому нинішня позиція Будапешта щодо мови шкодить українським угорцям.

  "Наприклад, які перспективи чекають хлопців і дівчат з Берегова, якщо по закінченню школи вони двох речень не зможуть зв’язати державною мовою?", – підкреслив Клімкін.

  За словами міністра, ситуацію з подвійним громадянством він закликає розв’язати таким чином, щоб не зашкодити людям, які вже мають два паспорти.

  "Зрештою, я був першим, хто запропонував розпочати дискусію про те, як вирішити проблему, ба навіть розглянути можливість розсудливого і збалансованого застосування подвійного громадянства. Але мої критики цього чомусь не помічають", – додав Клімкін.

  Нагадаємо, за словами міністра освіти Лілії Гриневич, Угорщина погодилася з тим, що Україна має виконати рекомендації Венеційської комісії щодо закону по освіту, натомість знаходить нові приводи для невдоволення мовною політикою в Україні. 

  Новим законом "Про освіту", який набув чинності 28 вересня 2017 року, в Україні вводиться 12-річна середня освіта, мовою освітнього процесу в навчальних закладах є державна мова – українська. Право осіб, які належать до національних меншин, на навчання рідною мовою реалізується через класи (групи) з навчанням мовою відповідної нацменшини поряд з державною мовою. 

  Попередній матеріал
  У Польщі пропонують внести Україну до "Ініціативи трьох морів"
  Наступний матеріал
  У Лисичанську на територію школи прилетіла частина ракети, дітей евакуювали
  Loading...

  Українська в держорганах, освіті, культурі та ТБ: що означає ухвалений Радою законопроект про мову

  США закликали Угорщину припинити шантаж України через закон про освіту

  Клімкін: Якщо Угорщина не відкличе свого консула з Берегового, то Україна вишле його протягом цього тижня

  "Питання честі": Парубій розповів, коли Рада візьметься за закон про державну мову

  Угорщина забула, чим обертається дружба з РФ: підсумки переговорів Клімкіна та Сійярто

  Клімкін: Угорський консул на Закарпатті не залишиться в Україні