5 канал

Не стосується приватного життя: Кириленко розповів подробиці нового закону про мову

  Читайте по-русски
  Документом передбачено тривалі перехідні періоди для впровадження норм, які можуть викликати суперечки в суспільстві

  Закон про українську мову, який Верховна Рада має намір в березні прийняти у другому читанні, не регулюватиме використання мови у приватному житті. 

  Нові подробиці законопроекту про українську мову розкрив віце-прем'єр-міністр України з гуманітарних питань В'ячеслав Кириленко, пише "Обозреватель".

  За словами віце-прем'єра, до другого читання в законопроект будуть внесені зміни.

  "Але я бачив багато законів про мову, десятки в різний час – цей найкращий. Він унормовує використання української мови практично в усіх сферах суспільного життя, наголошую – не приватного, про це є окремий запис, що він не стосується особистого життя. Всі норми стосуються використання української мови в публічних сферах – державної роботи, самоврядування, освіти тощо, а не особистого спілкування людей між собою", – зазначив він.

  Кириленко повідомив, що в статтях і розділах законопроекту, "де може бути напружена дискусія з якихось причин", передбачені перехідні періоди 5-7 років.

  "Наприклад, моменти з програмним забезпеченням, коли все комп'ютерне забезпечення повинно передбачати наявність призначеного для користувача інтерфейсу українською мовою. Зараз більшість програм русифіковані, потрібен час для того, щоб мали можливість перелаштуватися", – пояснив він.

  Крім того, за його словами, перехідні періоди стосуватимуться мови реклами, книг тощо. Кириленко також розповів, що застосування мов національних меншин і корінних народів у тій чи іншій сфері буде регулюватися окремим законом.

  "Але і в цьому законі, що стосується телебачення, радіопрограм, друкованих ЗМІ, передбачені преференції для цих ЗМІ, якщо вони видаються або транслюються, припустімо, мовою корінного народу. Наприклад, коли ми говоримо про кримських татар, квоти менші, і вони значно більше мають можливість в теле- і радіопрограмах користуватися кримськотатарською мовою – мовою корінного народу", – розповів він.

  Нагадаємо, як повідомили в Кабміні наприкінці 2018-го, закон передбачає низку кроків з популяризації української мови, зокрема – створення комісії з питань української мови, посади уповноваженого з питань мови, а також відкриття безкоштовних курсів для її вивчення.

  Попередній матеріал
  Українка виграла престижну велогонку на Кіпрі
  Наступний матеріал
  В Україні розробляють стратегію підвищення престижу робітничих професій
  Loading...

  2,5 тис. поправок: Парубій розповів, коли Рада розгляне закон про мову

  Російська мова втратила статус регіональної ще в одній українській області – депутат

  Солов'їна пішла в маси: як в Україні виконується закон про квоти на радіо

  "Два роки мовних квот на радіо": прес-конференція – відео

  Добрі та повчальні: топ-33 українських мультфільми для дітей

  "Треба захистити те, що ми отримали": ветеран АТО нагадав про основні позитивні зміни після Євромайдану